Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SIOSTRY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 23 min

Łąka - to niewielka miejscowość pod Rzeszowem, w której powstało hospicjum dla dzieci z porażeniem mózgowym. Placówka, skupiająca 85 upośledzonych dziewczynek i dorosłych kobiet z bardzo poważnymi schorzeniami, jest prowadzona przez siostry Zgromadzenia Opatrzności Bożej z Ośrodka Pomocy Społecznej. Poświęciły całe swoje życie trudnej i odpowiedzialnej pracy, która daje im jednak dużo satysfakcji. Praktycznie nie mając żadnego zabezpieczenia finansowego muszą liczyć na siebie, dobro drugiego człowieka, wsparcie i hojność sponsorów. Stworzyły domową ciepłą atmosferę, żyją jak w jednej dużej rodzinie. Pacjenci otaczeni są troskliwą opieką przez całą dobę, mogą liczyć na cierpliwość i zrozumienia. Schludne, wysprzątane pokoje w pastelowych kolorach z groszkowymi i bladoróżowymi firaneczkami napawają spokojem i optymizmem. Siostra Halina od 24 lat pracuje w różnych ośrodkach pomocy społecznej. W tym konkretnym spędziła już 16 lat. Nie żałuje swej decyzji o wstąpieniu do zgromadzenia. Chorym dzieciom poświęciła się bez reszty. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:53:33
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych