Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻOŁNIERZ KOŚCIOŁA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Barwny, 56 min

Opowieść o niezwykłym misjonarzu, o. Jerzym Pałce, który pracował w misjach katolickich w Angoli i Paragwaju. Występował w obronie ludzi biednych i pokrzywdzonych. Jako wytrwały obrońca praw człowieka był wielokrotnie więziony przez miejscowe władze w tych krajach. Współpracował z lokalną prasą i radiem, zyskując renomę jako dziennikarz. Odkrył m.in. w Paragwaju sprawę zafałszowania informacji na temat śmierci Josefa Mengele, jednego z głównych hitlerowskich oprawców. Po wojnie "doktor" z Oświęcimia ukrył się w Ameryce Południowej i nigdy nie stanął przed sądem, chociaż za jego schwytanie wyznaczono nagrodę w wysokości 7 mln marek. Ojciec Jerzy otrzymał honorowy tytuł Człowieka Roku Ameryki Łacińskiej. Wkrótce po powrocie do Polski zmarł na raka. Ten film to ostatni zapis jego wspomnień. Zdjęcia realizowano w Polsce, Angoli i Paragwaju. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Łódź (Ogólnopolski Przegląd Katolickich Programów Telewizyjnych i Radiowych)-Grand Prix
2017.02.11 03:52:59
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman