Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WALKER

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Gatunek:
  Impresja filmowa
 • Barwny, 11 min

  Film powstał w cyklu "Olimpijskie opowieści".

Opowieść o najsłynniejszym i najbardziej utytułowanym polskim chodziarzu, Robercie Korzeniowskim, trzykrotnym złotym medaliście olimpijskim, o człowieku niezwykłej pracowitości, wytrwałości, konsekwencji i dyscypliny, znakomicie zorganizowanym i świetnie kierującym swoją karierą sportową. Prawdopodobnie o tym, że zajął się uprawianiem sportu, zadecydował epizod z dzieciństwa. Autor filmu spotkał się z nim w Spale, w tamtejszym ośrodku sportowym. Robert Korzeniowski opowiada o przeciwnościach, które musiał pokonać w początkach kariery, wraca wspomnieniami do czasu stanu wojennego, mówi o swoich marzeniach i planach. A ma ich wiele. Koniec wspaniałej kariery sportowej na pewno nie będzie oznaczał dla niego bezczynności. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:52:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman