Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAKA JEST MOJA ROLA...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2001
  • Barwny, 38 min

Kazimierz Nowak utrzymywał rodzinę grając na saksofonie w grupie No To Co Piotra Janczerskiego. Sławek jeździł z ojcem na koncerty. Nasiąkał atmosferą estrady i zakulisowego życia. Rozbudzało to jego młodzieńcze marzenia o życiu w blasku reflektorów, odmiennym od szarej codzienności. Nie odziedziczył jednak po ojcu muzycznych uzdolnień. Za to jak mało kto znał muzykę i młodzieżową subkulturę. Nosił długie włosy, ubierał się jak rockman, doskonale bawił się w środowisku ludzi mocnej muzyki i taniego alkoholu, swobody seksualnej i narkotyków. W 1988 roku Sławomir Nowak zaszokował przyjaciół i znajomych wstępując nagle do seminarium duchownego w Poznaniu. Dziś jest duszpasterzem wszelkich "odmieńców". Często na czele ich grupy gna na harleyu davidsonie, ofiarowanym mu przez anonimowego sympatyka. Po przyjęciu święceń skierowano go do wsi Błaszki koło Sieradza. Jej mieszkańcy nie byli jednak w stanie zaakceptować takiego nietypowego kapłana i "skazali go na banicję". Przeniósł się do Trzcinicy koło Kępna. Jego wiejska plebania szybko stała się celem podróży rockersów, bluesmenów, miłośników harleyów i różnych innych osób nie prowadzących, według katolickich tradycjonalistów, życia religijnego godnego chrześcijanina. Spowiadają się u niego. Stał się ich nieoficjalnym, ogólnokrajowym duszpasterzem. Nazywają go "Wawa". Ksiądz Sławek organizuje w swojej parafii koncerty. Na rynek w Kępnie ściągnął nawet zespół Boney M. Zaprasza do siebie wykonawców niebanalnych, kontestujących rzeczywistość. Jednocześnie ma głębokie poczucie swego religijnego posłannictwa, a sposób sprawowania posługi zjednuje mu rzesze młodych ludzi, choć to nieco bulwersuje starsze pokolenie. Nie prowadzi to jednak, mimo pierwszej kapłańskiej porażki, do konfliktu z kościelną hierarchią. Wydaje sie nawet, że przeciwnie. Autor filmu kreśli sylwetkę księdza "Wawy" słuchając opowieści bohatera o jego życiu. Towarzyszy mu z kamerą w różnych sytuacjach - na plebanii, wśród wiernych i "odmieńców", podczas promocji nowej płyty w Krakowie i dorocznego zjazdu motocyklistów w Warszawie. Rozmawia o kapłanie z jego parafianami z Trzcinicy i Błaszek oraz przyjaciółmi - członkami zespołu Big Cyc, czy perkusistą Skaldów, Janem Budziaszkiem. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:51:49
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych