Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BALLADA O KOZIE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Barwny, 50 min

Dokument pokazuje popegeerowską wieś oczami kóz ofiarowanych rodzinom korzystającym z pomocy opieki społecznej w kilku wsiach województwa lubuskiego. Kozy, które mają dać ludziom zajęcie, mleko i rozrywkę dla dzieci, stają się świadkami leśnego życia w azylu recydywistów, przedsięwzięć biznesowych pewnego złomiarza oraz maskotką rozbrykanych dzieciaków. Zwierzęta cieszą się niezwykłym zainteresowaniem i sympatią mieszkańców wsi, gdyż wnoszą ożywienie w ich monotonne i niełatwe życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-"Jańcio Wodnik" za najlepszy film dokumentalny
 • 2004
  Neubrandenburg-Szczecin (Europejski Festiwal Filmowy "Dokument ART")-Nagroda Publiczności
 • 2004
  Toruń (Toruński Offowy Festiwal Filmowy)
  Nagroda Publiczności
 • 2005
  Cieszyn (Festiwal "Era Nowe Horyzonty")-nagroda w konkursie polskich filmów dokumentalnych
 • 2004
  Wrocław (Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End")-Wyróżnienie
  za lekkość ujęcia istotnego tematu
2017.02.11 03:47:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych