Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZEWCZYK DRATEWKA

w BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

  • Film animowany
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 13 min

    Film animowany w technice 2D.

Szewczyk Dratewka dziękuje mistrzowi za solidną naukę i wyrusza w świat. W lesie widzi małego niedźwiedzia, który z figlarną miną niszczy pszczołom barć. Dratewka pomaga pszczołom ją odbudować. Królowa Pszczół daje Dratewce grudkę żywicy i obiecuje pomoc w razie potrzeby. Za zakrętem leśnej ścieżki Dratewka znowu napotyka ślady swawoli misia, który rozrzucił po leśnej ściółce mrowisko. Dratewce żal jest mrówek i naprawia zniszczenia. Wdzięczna Królowa Mrówek daje mu koralik i obiecuje pomoc w razie potrzeby. Wkrótce Dratewka spotyka na grobli, zabłąkane dzikie kaczątko i odnajduje jego matkę. Kaczka w dowód wdzięczności daje mu kamyk i obiecuje pomoc w trudnych sytuacjach. Dratewka dochodzi do miasta, nad którym góruje kamienna wieża. Złą bohaterką opowieści jest Czarownica, która podstępnie wdarła się do zamku i uwięziła królewnę. Dratewka postanawia uwolnić królewnę. Aby tego dokonać, musi spełnić trzy warunki Czarownicy. Nikomu się to nie udało. Szewczykowi pomagają mrówki, pszczoły i kaczka. Pokonana Czarownica zamienia się w kruka i odlatuje w nieznanym kierunku. Dratewka poślubia królewnę Annę i zostaje królem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SZEWCZYK DRATEWKA
Baśń
AutorJanina Porazińska
2017.05.06 20:00:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency