Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ADOPCJE

  • Telenowela dokumentalna
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003-2004
  • Barwny,

Serial fabularno-dokumentalny "Adopcje" opowiada o problemie, o którym w Polsce nie mówi się głośno. Wydawałoby się, że nie ma już tematów tabu, ale Polacy nadal wstydzą się mówić, że podjęli decyzję o adopcji. Często całymi latami ukrywają prawdę. Rodzice adopcyjni wędrują do innych miast, by nikt nie zadawał im trudnych pytań. Latami zwlekają z wyjawieniem prawdy dzieciom. Boją się ich reakcji. To, co u nas jest tematem tabu, gdzie indziej bywa powodem do dumy. Rodzice nie wstydzą się opowiedzieć dzieciom całej historii. Przyjaciele, sąsiedzi, rodzina traktują dzieci adoptowane jak wszystkie inne. Ich pojawienie się jest tam jak wielkie święto. Tak jest w Holandii, Francji, Danii, Szwecji czy we Włoszech. Bohaterami serialu są ludzie, którzy zdecydowali się na adopcję, a także małe dzieci, dla których to najważniejszy moment w życiu. Losy każdej z takich rodzin są zupełnie inne. Nie ma dwóch podobnych historii, a wśród nich nie ma takiej, której zakończenie dałoby się z łatwością przewidzieć. Twórcy programu pokazują, jakie motywy kierują ludźmi decydującymi się na adopcje. Towarzyszą bohaterom od momentu podjęcia decyzji o adopcji aż do chwili, kiedy razem ze swoją pociechą wracają do domu. Są przy nich w chwilach zwątpienia, strachu, bezradności i nadziei, a także podczas pierwszego spotkania z upragnionym dzieckiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:47:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman