Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ODLOT

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 26 min

Opowieść o zdolnych i rzutkich absolwentach najlepszych polskich uniwersytetów, którzy po otrzymaniu dyplomu wyjeżdżają szukać pracy na Zachodzie. Tak jak w czasach komunizmu z Polski uciekali zdolni, młodzi ludzie, bo system nie dawał im szans na rozwój zawodowy, tak obecnie, już z wolnej Polski, ucieka kolejne pokolenie wchodzące w dorosłość. Choć skończył się PRL, młodzi nie odzyskali wiary w lepsze jutro. Ziemia obiecana jest wciąż poza granicami naszego kraju. Codzienność, która stale ujawnia nowe afery i skandale, nie stwarza bowiem nadziei, że uczciwą pracą, bez znajomości uda się coś w Polsce osiągnąć. Ci, którzy nie potrafią lub nie chcą przystosować się do obowiązujących układów, wyjeżdżają, a Polska znów traci wykształconych, pełnych zapału ludzi, tak bardzo potrzebnych, aby można było w ogóle myśleć o polepszeniu sytuacji w naszym kraju, zmniejszeniu dystansu dzielącego nas od europejskiej i światowej czołówki. Ten intelektualny exodus odbywa się przy całkowitym milczeniu mediów i kompletnej obojętności polityków. Ostatni zgasi światło? [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:46:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman