Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POKÓJ W WESTERN CITY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2001
  • Barwny, 24 min

Filmowa opowieść o Jerzym Pokoju, góralu z Karpacza.Nieopodal wsi Ściegny, sąsiadującej z Karpaczem, pan Jerzy zrealizował swoje marzenie z dzieciństwa. Wybudował prawdziwe westernowe miasteczko, przypominające te znane z filmów o Dzikim Zachodzie, otwarte dla wszystkich miłośników gatunku. Każdego dnia idzie do biura w Western City i przeistacza się w szeryfa. Szeryf i wszyscy jego ludzie są ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niektórzy z nich prowadzą drużyny harcerskie lub są przewodnikami górskimi, jedni współpracują z panem Jerzym codziennie, inni - gdy czas pozwoli. Wszyscy traktują western jako znakomitą zabawę i okazję do zdobywania nowych umiejętności. Każdy nade wszystko ukochał góry i tylko o nich mówią poważnie, z namaszczeniem i szacunkiem. Jerzy Pokój to człowiek niespożytej energii, marzyciel, który potrafi urzeczywistniać swoje marzenia. Z jego inicjatywy powstało nie tylko westernowe miasteczko, ale także Szkoła Górska w Karpaczu i Cmentarz Ludzi Gór w Dolinie Łomniczki, powołał do istnienia Międzynarodowe Święto Przewodników i Ratowników Górskich, odbywające się na Śnieżce. Góry są jego życiem, ratunkiem, przeznaczeniem. Przez wiele lat był ratownikiem, potem szefem GOPR-u. Góry zbudowały jego osobowość i sposób pojmowania świata, one zbliżają go do ludzi i do Boga. Żyje intensywnie, dając z siebie wiele innym. "Z życia trzeba uczynić przygodę - powiada - ale w tej przygodzie najważniejsza jest rodzina". Jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga dzieci. U stóp Karkonoszy stworzył sobie i innym wspaniałą maleńką ojczyznę, przyjazne miejsce na Ziemi. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:44:54
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman