Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KLIK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2001
  • 38 min

"KLIK" jest dokumentalnym zapisem sesji nagraniowej muzyki do filmu "Mulholland Drive" w reżyserii Davida Lyncha. Reżyser wraz z kompozytorem, Angelo Badalamentim, z którym współpracuje od czasu realizacji "Blue Velvet" nagrywają muzykę symfoniczną z Orkiestrą Filharmonii Praskiej w studiu w Pradze. Obserwujemy wyjątkowy, intymny proces twórczy, w którym w wyniku starcia się dwóch osobowości, abstrakcyjne pomysły krystalizują się w skomplikowaną materię muzyki filmowej. Stajemy się świadkami narodzin brzmienia tak charakterystycznego dla ilustracji muzycznych wszystkich filmów Lyncha. Sam Lynch, a także Badalamenti oraz zaangażowani w proces nagraniowy muzycy i technicy dźwięku dzielą się z nami spostrzeżeniami na temat specyfiki tego gatunku muzycznego. Film jest próbą wejścia za kurtynę magicznego świata kreowanego przez jednego z kultowych twórców współczesnej sztuki filmowej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:27:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor