Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BARDZO WIELKI MAŁY TEATR

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny ; 29'

Polski Teatr Ludowy we Lwowie, jedyny polski teatr na Ukrainie, obchodzi swoje 45-lecie. Na skromnej, maleńkiej scenie dźwiga spadek ponad 200 lat wspaniałych teatrów lwowskich. Wówczas rodziły się tam "Zemsta" i "Dożywocie" Aleksandra Fredry oraz "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Lwowscy aktorzy to Wojciech Bogusławski, Kazimierz Kamiński, Tadeusz Pawlikowski, Helena Modrzejewska, Wilam Horzyca, Karol Adwentowicz. Film idzie tymi właśnie lwowskimi śladami - pokazuje próby zespołu amatorskiego i towarzyszy występom w kościele farnym w historycznej Żółkwi, gdzie spoczywa do dziś hetman Stanisław Żółkiewski - zdobywca moskiewskiego Kremla. Przedwojenne teatry lwowskie wspominają: Erwin Axer i Adam Hanuszkiewicz, a dzisiejsi aktorzy małej sceny opowiadają o objazdach podolskich miasteczek, gdzie w różnych Podhajcach,Trembowlach i Zbarażach Polacy czekają na polskie słowo.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:42:37
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego