Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OMNIA MEA MECUM PORTO - WSZYSTKO MOJE Z SOBĄ NIOSĘ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • Barwny, 56 min

Światowej sławy artysta, który obchodził w 2002 roku 80. urodziny i 55-lecie pracy artystycznej, uprawia dwa, przeplatające się wzajemnie gatunki sztuki: plastykę i teatr. Sam nazywa swoją synkretyczną twórczość TEARTem. Z pochodzenia rzeszowianin, jego bogaty życiorys byłby znakomitym materiałem na książkę. Jako maturzysta trafił do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, gdzie spędził cztery lata, kilkakrotnie skazywany na śmierć i za każdym razem niemal cudem ocalony. Jego twórczość nosi tragiczne znamię tego okresu, tamtych przeżyć i wspomnień. Jest artystą "osobnym", don kichotem sztuki polskiej, nie przynależącym do żadnych kierunków i szkół. Film Stefana Szlachtycza ukazuje zarówno jego biografię, jak i niezwykle ekspresyjną, przejmującą twórczość. Teatr Szajny poruszał widzów na całym świecie, odkrył nowe jego horyzonty. "Obraz jest poezją" - głosi ten niezwykły człowiek, poeta i filozof moralista, niepowtarzalny artysta. Filmową opowieść o nim dopełnia muzyka innego wielkiego twórcy, Romana Maciejewskiego. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:40:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl