Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WALC POLSKICH EMERYTÓW

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, 23 min

Przyglądanie się życiu własnych rodziców z pozycji człowieka dorosłego, mającego własne poglądy, może przynieść interesujące przemyślenia. Dokument Jacka Jędrzejewicza przedstawia jego matkę i ojca. Oboje już na emeryturze, prowadzą spokojne życie "z dnia na dzień". Ona - spokojna i zrównoważona, refleksyjnie nastawiona do życia. On - wieczny chłopiec, wciąż kipiący pomysłami. Kiedy on śpiewa w łazience "O sole mio", ona nuci nabożne pieśni. Ale jednak jest w nich coś, co pozwala im na prowadzenie wspólnego życia bez specjalnych wstrząsów. To zgoda na świat, jaki jest, pogodzenie się z upływem czasu, a także z koniecznością ostatecznego odejścia. To nieprzywiązywanie wagi do dóbr materialnych, a dostrzeganie wartości istnienia w sobie samych. To wreszcie przekonanie, że nie zmarnowało się czasu danego "tu i teraz".
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:40:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor