Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NASZ STARSZY BRAT

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Film biograficzny
 • Czarno-biały, 26 min

Film o Januszu Różewiczu - starszym bracie Stanisława i Tadeusza Różewiczów. Jest to opowieść o krótkim życiu nieznanego poety i konspiratora, o początkach jego twórczości o więzach łączących go z braćmi. Jest to także próba ukazania wewnętrznego i artystycznego dojrzewania Janusza Różewicza. Był otwarty na życie i ludzi, korespondował z Kazimierzem Wierzyńskim, Józefem Czechowiczem, Julianem Fryde. W czasie ostatniej wojny pracował w wywiadzie Armii Krajowej w kraju i w Niemczech. Został zamordowany przez Niemców w listopadzie 1944 roku. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1994
  Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej-Nagroda Specjalna
  Nagroda Prezesa Zarządu TVP
2017.02.11 02:21:10
© 1998-2020 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl