Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZEŁAMUJĄC CISZĘ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Barwny, 26 min

Joanna, Ela, Regina, Róża, Justyna, Ula, Staszek, Wiesław i Robert nie słyszą w ogóle lub bardzo słabo. Niektórzy urodzili się głusi, innym słuch odebrała choroba lub wypadek. Każde z nich bardzo cierpi z powodu kalectwa: zwłaszcza młodzi odbierają je jako niezasłużoną karę, poważne ograniczenie w realizacji życiowych planów i marzeń. Wprawdzie nie rezygnują z nich, są jednak świadomi, że muszą pokonać dodatkowe trudności. Kiedy na ich drodze pojawia się Jarek Wajk, muzyk, lider zespołu Grupa Integracyjna "Bogu", wspaniały człowiek o wielkim sercu, który chce i umie pomagać innym, jeszcze nie wierzą, że dzięki niemu uda się im urzeczywistnić jedno z marzeń - zaśpiewać publicznie. Początki są bardzo trudne. Jarek godzinami uczy ich rozpoznawać dźwięki poprzez odbieranie wibracji, odczuwanie ich dłońmi, stopami, całym ciałem. Uczy ich także "tworzyć" dźwięki, wydobywać je z otoczenia i z własnych, nieporadnych gardeł, za ich pośrednictwem opowiadać o świecie słyszących. Ciężka, czasami mogłoby się zdawać wręcz beznadziejna praca stopniowo przynosi efekty i wywołuje u grupki głuchych niemal euforyczną radość. Ich trud zostaje zwieńczony sukcesem: publiczny występ okazuje się bardzo udany. Podopieczni Jarka, śpiewając tyleż gardłami, co dłońmi, poczuli swoje głosy, poczuli muzykę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda im. Aleksandra Kamińskiego
 • 2003
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Dyplom Honorowy
  za wzruszający obraz poszukiwania kontaktu ze światem
2017.02.11 03:33:05
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych