Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BYŁ SOBIE MUR

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1995
  • Barwny (negatyw: Eastman), 27 min

13 sierpnia 1961 roku mur o długości ponad 45 kilometrów, wysoki na cztery metry i gruby na 40 cm podzielił Berlin. Stał do 9 listopada 1989 roku. Był swoistym symbolem podziału świata na dwa bloki, stał się także przyczyną wielu ludzkich tragedii. Dr Rainer Hildebrandt, uczestnik antyhitlerowskiej konspiracji, stworzył w domu przy Checkpoint Charlie unikalne muzeum - Muzeum Muru, które przyciąga ludzi z całego świata. Dr Heildebrandt jest narratorem i głownym bahaterem filmu, opowiada o studiach na uniwersytecie, o hitlerowskich Niemczech, o tym, dlaczego poświęcił się dokumentowaniu walki o prawa obywatelskie bez użycia przemocy. W filmie wystąpili także byli enerdowscy opozycjoniści - Wolfgang Templin i Tomas Auerbach, a także przeciętni mieszkańcy byłego NRD, m.in. Petra Skrzyposzek i Ulrich Berger. Ich biografia splata się z historią tej części Europy, która została podzielona murem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:30:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych