Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAŚMY GROZY

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, odcinki x ok. 24 min

"Taśmy grozy" to serial dokumentalny opowiadający o pracy policji, niejako kontynuacja cyklu "Prawdziwe psy". Bohaterami telenoweli są funkcjonariusze z komend i komisariatów największych polskich miast - Warszawy, Poznania, Radomia, Gorzowa, Rzeszowa i Kielc. Film pokazuje kulisy spraw z pierwszych stron gazet, m.in. rozbicia gangu nielegalnych producentów alkoholu w Poznaniu, sprawy pedofila z Kielc, czy handlu kobietami w Rzeszowie. Ekipie filmowej podczas kilku miesięcy zdjęć udało się zarejestrować unikatowe materiały, jak m.in. pościg za bandytami wymuszającymi haracze, zasadzki na złodziei samochodów, czy schwytanie handlarzy narkotyków. Twórcy programu nie poprzestają jednak na sensacji, jak to zwykle bywa w filmach o policji. Starają się przede wszystkim pokazać działania funkcjonariuszy - dramatyczne godziny walki policjantów z podejrzanymi. Dlatego trzonem wszystkich odcinków są rozmowy z bandytami i ofiarami przestępstw. Usłyszymy złodziei, handlarzy, wyznania kobiet sprzedanych do domów publicznych i opowieści molestowanych seksualnie dzieci. Wszystkie te relacje mają pokazać anatomię śledztwa, żmudne dociekania prawdy i szukania winnych. Jak twierdzą autorzy serialu, po raz pierwszy tak precyzyjnie pokazany jest groźny świat kłamstw, wybiegów i ludzkich dramatów w zderzeniu z logiką policyjnego śledztwa.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:30:11
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych