Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRYMINALNE GRY

  • Serial dokumentalny
  • Rok produkcji:
    2002

"Niemal każdego dnia telewizja przedstawia nam relacje z zakończonych policyjnych akcji. Widzimy miejsca zbrodni, zabezpieczanie dowodów, aresztowania przestępców, ich ofiary; ale prawie nigdy nie dowiadujemy się, jakie były kulisy prowadzonych przez policję śledztw.
Serial KRYMINALNE GRY pokazuje dużo więcej: przebieg śledztwa i sposoby, jakich używają policjanci, by postawić przestępców przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki temu widz będzie miał okazję obserwować swoistą grę, jaka toczy się między policjantami a przestępcami. Grę, która w wielu przypadkach przybiera nieoczekiwane rezultaty. Tym bardziej, że pokazujemy nie tylko udane akcje policjantów, ale jesteśmy także świadkami ich porażek.
Skupiamy się na jak najdokładniejszym przedstawieniu reguł gry: policjant - przestępca. A zasady, jakimi kierują się przestępcy nie istnieją, dlatego też muszą się zmieniać reguły policyjnych działań. Prezentowane odcinki dotyczą różnych przestępstw: morderstw, rozbojów, porwań, haraczy czy handlu narkotykami. Bardzo często okazuje się, że zatrzymanie jednego przestępcy pociąga za sobą kolejne aresztowania. Pojawiają się nieoczekiwane wątki, które często doprowadzają do innych ogniw świata zorganizowanej przestępczości. Zawiłość tych spraw powoduje, że każdy z odcinków serialu KRYMINALNE GRY poświęcony jest konkretnemu śledztwu.
Początki pracy nad serialem były trudne. Przede wszystkim trzeba było zebrać stałą ekipę realizacyjną, która podporządkuje swoje życie wielomiesięcznej i żmudnej pracy, bowiem powstawanie kolejnych odcinków było uzależnione od działań policji. Ekipy uczyły się więc pracy "na gorąco", która wymagała pełnej dyspozycyjności. Dopiero w trakcie realizacji serialu udało nam się zdobyć coś bezcennego - zaufanie policjantów, których pracy sekundujemy. Bez pomocy poszczególnych Komend Wojewódzkich powstanie KRYMINALNYCH GIER nie byłoby w ogóle możliwe.
Po to, by pokazać szczegóły śledztw oraz przebieg akcji operacyjnych, wykorzystujemy najnowsze techniki telewizyjne. Żeby oddać klimat towarzyszący działaniom policyjnym, ekipy realizacyjne muszą zachowywać się niemalże tak, jak policjanci. Dlatego praca przy tym serialu wiąże się z dużym ryzykiem i nie przypomina realizacji standardowych reportaży czy dokumentów. Nigdy nie ma pewności, że np. policyjna próba odnalezienia porwanej osoby zakończy się sukcesem. Ekipa realizacyjna KRYMINALNYCH GIER nie rekonstruuje wydarzeń, tylko w nich współuczestniczy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2002
    Koszyce (Międzynarodowy Festiwal Telewizji Lokalnych)-Grand Prix "Złoty Żebrak"

KRYMINALNE GRY w internecie

2022.05.21 06:23:45
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor