Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIECI TUNDRY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, Niemcy
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 52 min

Za czasów istnienie Związku Radzieckiego życie Nomadów było uporządkowane. Przynajmniej z pozoru: mieli gdzie jeść, mieli pracę... Jednocześnie jednak próby pozbawienia ich własnej tożsamości spowodowały gwałtowny wzrost niechęci do Rosjan. Później po upadku komunizmu władze w Moskwie zupełnie przestały interesować się tutejszą ludnością. Nomadowie zbiednieli, wielu z nich straciło wiarę w lepsze jutro. Wielu próbowało utopić swoje żale w wódce. Zdarzało się, że nawet kilkuletnie dzieci stawały się uzależnione od alkoholu. Lecz przyszłość nie zawsze mieni się w ciemnych barwach. Jednym z ludzi, którzy nigdy nie przestaną walczyć o odrobinę szczęścia jest Anatolij Griegoriewicz Popov, nauczyciel który od pięciu lat mieszka w syberyjskiej wiosce Ust Awam. Anatlolij uczy dzieci języka poezji pomagając jednocześnie w urzeczywistnieniu ich marzeń o lepszym życiu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:29:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor