Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OD RAGA DO ROCKA Z JOE BERENDTEM

 • Cykl dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • 12 x 45'

Cykl dokumentalny poświęcony muzykom jazzowym z całego świata.
Poszczególne odcinki mają nast. podtytuły :
TRĘBACZE 1-2
SAKSOFONIŚCI 1-2
PIANIŚCI 1-2
SKRZYPKOWIE
BASIŚCI, GITARZYŚCI
WOKALIŚCI JAZZOWI 1-2
COMBA, BIG - BANDY JAZZOWE 1-2
JOE /JOACHIM ERNST/ BERENDT [1922- ] - niemiecki krytyk, autor, producent radiowy i telewizyjny napisał ,,Das grosse Jazzbuch.Von New Orleans bis Jazz Rock'', ksiażkę, która w 16 językach i w nakładzie ponad miliona egzemplarzy znalazła czytelników melomanów i tych którzy z jazzem i w ogóle z muzyką stykają się tyko od święta. Prawie wszystkich przedstawionych muzyków poznał osobiście, z wieloma łączy go przyjazń, szczególnie w Polsce. Wiele osób i historycznych wydarzeń muzycznych zachowało się na taśmie filmowej. W ich poszukiwaniu Andrzej Wasylewski ,,przekopał'' archiwa filmowe telewizji SUDWESTFUNK a JOE BERENDTA zaprosił do Warszawy i podczas wielu ,, sesji filmowo-słowno- muzycznych'', z udziałem polskich przyjacół, w Klubie jazzowym Akwarium, realizował swój film. Na ekranach giganci jazzu : Armstrong, Hampton, Coltraine, Monk, Coleman, Davis, Webster, Hancock, Ellington, Gillespie, Desmond, Adderley, Kirk, Lewis, Evans, Monk, Silver, Watters, Brubeck, Basie, Komeda... wokół ,,jazzowa arystokracja'' muzycy, krytycy i przyjaciele jazzu a na estradzie polskie ,,nadzieje jazzowe''

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:28:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor