Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DĘBNO LUBUSKIE W CZTERDZIESTOLECIU PRL

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1984
  • Barwny, 40 min

Małe, senne miasteczko gdzieś na Pojezierzu Myśliborskim, nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego. Jego dawna historia ginie w pomroce dziejów, w zagubionych przez zawieruchy dokumentach. Ale czas teraźniejszy od zakończenia II wojny światowej to okres jego odradzania się w ramach Polski Ludowej. To "mała ojczyzna" dla mieszkających tu ludzi. Film prezentuje sympatyczne miasteczko dziś; w czerwcu 1984 roku, prezentując jego osiągnięcia w minionym czterdziestoleciu, jego zakłady przemysłowe, Dom Kultury i Bibliotekę Publiczną, zagląda też do pobliskich Siekierek na Cmentarz Wojenny, gdzie widzów oprowadza uczestnik forsowania Odry. I przypadkowym jest fakt, iż film powstający w roku 1984 pokazuje mogiły polskich żołnierzy, których jest równo 1984. Oglądamy to wszystko, z czego mieszkańcy mogą być dumni na co dzień, uczestniczymy w ich życiu codziennym: oto dyskoteka, ślub Młodej Pary czy wreszcie uroczyste doroczne Dożynki. Ot, takie sobie miasteczko, ale jakże sympatyczne...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:25:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency