Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SALSA O PÓŁNOCY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2001
  • 30'

Już dwa lata trwają poszukiwania partnera dla Olesi. Jej mama dzwoni w przeróżne miejsca, jeździ do klubów. Znają ją wszyscy instruktorzy tańca na wózkach. Niestety, nikt nie może pomóc, chętnych do tańczenia "na nogach" z partnerką na wózku po prostu brakuje. Mama jest gotowa zrobić dla Olesi wszystko. Jej macierzyństwo poddane zostało próbie najcięższej - córka nie jest zdolna do w pełni samodzielnego życia. Matka poświęciła się bez reszty. Kiedy Olesia się urodziła i stwierdzono u niej dziecięce porażenie mózgowe, lekarze zaproponowali Tatianie Kornienko, aby zostawiła córkę w szpitalu, a potem w ośrodku dla dzieci specjalnej troski. Nie zgodziła się. Samotnie wychowywała niepełnosprawną dziewczynkę. Przyjechała z nią z Ukrainy do Polski, i tu całkowicie poświęciła się opiece nad nią i staraniom o rehabilitację. Dziś Olesia ma dwadzieścia sześć lat i, mimo że jest niemal przykuta do inwalidzkiego wózka, stara się prowadzić aktywne i twórcze życie. Jest osobą inteligentną i wrażliwą, pisze wiersze i reportaże, rysuje, a w turniejach tańca, który jest jej największą pasją zdobyła wiele nagród i medali. Mama organizuje jej naukę tańca, zawozi do klubów, wieczorami jej drukowane na kolorowym papierze wiersze oprawia w tomiki, które rozdają znajomym. W wierszach jest rytm i taniec. Przeglądając taśmy wideo Olesia wspomina Maćka, partnera sprzed dwóch lat, z którym zdobyli złoty medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Tańcu. Łączyło ich, coś czego nie nazwała miłością, ale wie, że czuła pożądanie. Maciek chyba się tego bardzo się przestraszył i odszedł zaraz po zakończeniu turnieju. Bo choć na wózku, choć ma trudności w mówieniu i nie w pełni kontroluje własne ciało, Olesia jest przecież młodą kobietą pragnącą miłości, bliskiej obecności drugiego człowieka, akceptacji. Nieobce są jej marzenia o czułym dotyku i namiętności. Budzą się zwłaszcza wtedy, kiedy taneczne, latynoskie rytmy, szczególnie w wykonaniu Enriqe Iglesiasa, rozbudzają jej temperament i kiedy "krew zaczyna tańczyć w jej żyłach".
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:23:23
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman