Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WILLIS CONOVER AND THE WORLD OF JAZZ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  1979
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny ; 16 mm ; 45'

Waszyngtoński Voice of America, po raz pierwszy w grudniu 1954 nadał program ,,Music USA-Time for Jazz''. Autora tych codziennych dwugodzinnych audycji, słuchacze z za ,,żelaznej kurtyny", dla których były one jedynym kursem i Akademią Jazzu - WILLISA CONOVERA- powitali w Polsce w 1959 r Dwadzieścia lat później, w Warszawie - WILLIS I ŚWIAT JAZZU- w komplecie, z instrumentami : angielski saksofonista SCOTT HAMILTON, szwajcarski perkusista DANIELl HUMAIR, Amerykanie STU MARTIN i FREDDY HUBBARD, TOSHIKO AKIYOSHI, LEW TABACKIN , Rosjanin IGOR NAZARUK , Polacy JANUSZ MUNIAK, last but not least - perkusista WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO & HIS ROYAL PARTY.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:22:17
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl