Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BYĆ NAJ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2001
 • 39' ; BTC SP

Bohaterami filmu są trzej nastoletni chłopcy, którzy z powodu jąkania stracili zdolność normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Zwykłe wyjście do sklepu, rozmowa telefoniczna czy pogawędka z nieznajomym stały się dla nich koszmarem nie do przejścia. Wbrew panującemu w świecie logopedii przekonaniu, że jąkania nie można wyleczyć, istnieje metoda, która skutecznie eliminuje ten problem. Walka z jąkaniem okazuje się przede wszystkim walką z samym sobą - ze swoim lękiem, zwątpieniem, słabością. W drodze do sukcesu obserwujemy naszych bohaterów w najbardziej skrajnych emocjach - od rozpaczy do euforii, na naszych oczach, w krótkim czasie, dokona się zatem niezwykła przemiana - z zamkniętych, zakompleksionych i przestraszonych chłopców nasi bohaterowie przeistaczają się w zupełnie innych ludzi.
Premiera filmu odbyła się 18 grudnia 2001 r. na II Festiwalu Filmowym "Vitae Valor" w Tarnowie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Jelenia Góra (FF Optymistycznych "Happy End")
  nagroda specjalna za "oryginalność formy filmowej"
 • 2003
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Inne Kino" SMOFI)-Brązowy SMOFI w kategorii: film profesjonalny
 • 2003
  Toruń (Toruński Offowy Festiwal Filmowy)
  Nagroda "Flisaka" ufundowana przez Prezydenta Miasta Torunia za najlepszego filmu z regionu
2017.02.11 03:20:45
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency