Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LABIRYNT

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2001
 • Barwny, 29 min

W Polsce żyje ponad cztery miliony osób niepełnosprawnych. Większość z nich w odosobnieniu, rzadko opuszczają swoje domy. Film pokazuje, jak wielki potencjał kryją w sobie ci ludzie, najczęściej odsunięci na margines życia przez społeczeństwo i nadopiekuńczych rodziców. Poznajemy uczestników warsztatów terpii zajęciowej "Teatroterapia", prowadzonych przy Teatrze Juliusza Osterwy w Lublinie. Pokonują własne ułomności i ograniczenia stając się aktorami, aktorstwo daje im radość, satysfakcję i pewność siebie, której im wcześniej brakowało. To, co tworzą i sposób w jaki do tego dochodzą budzą podziw i szacunek. Oglądamy zajęcia, próby i fragmenty spektaklu "Labirynt", nagrodzonego Grand Prix na Ogólnopolskich Warsztatach Artystyczno-Teatralnych w Bydgoszczy. Inicjatorką zorganizowania warsztatów teatroterapii jest Maria Pietrusza-Budzyńska. To ona dotarła do niepełnosprawnych z Lublina i okolic i przekonała ich, by dali sobie szansę. Początkowo reagowali strachem i powątpiewaniem, bali się. Z czasem sami zaczęli dostrzegać, jak duże robią postępy, jak bardzo się zmieniają, rozwijają i stają się coraz bardziej samodzielni. Jacek Kasprzyk, instruktor teatralny i reżyser "Labiryntu" na początku również miał spore obawy. Nigdy wcześniej nie pracował z niepełnosprawnymi, bał się, że nie będzie umiał nawiązać z nimi kontaktu. Nabrali do siebie zaufania, a kolejne role były tak dobierane, by niepełnosprawni mogli poprzez nie budować swoją postawę życiową, poznawać atuty i choć to trudne - pokonywać swoje ograniczenia. "Upośledzenie nie przeszkadza w rozumieniu świata, upośledzenie jest częścią tego świata. Należy się pogodzić, że są tacy ludzie i pozwolić im żyć po swojemu" - podsumowuje inicjatorka warsztatów. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja")-Wyróżnienie
2017.02.11 03:20:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego