Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STAN POSIADANIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • 28'

Pod pretekstem kupna domu, autorka filmu odwiedza w okolicach Łodzi kilka osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i muszą sprzedać dorobek całego życia lub część własności. Powody ich kłopotów są różne - nietrafna inwestycja, załamanie się rynku rolnego, choroba, utrata pracy. Bardzo różne też są sprzedawane nieruchomości: od dużej działki budowlanej, przez niezamieszkany domek wymagający generalnego remontu, po piękny dom, dopracowany w każdym szczególe, budowany i urządzany przez wiele lat. Sprzedający, oprowadzając potencjalną klientkę po domach i gospodarstwach, opowiadają o swoim życiu i przyczynach niepowodzeń, zmuszających ich do bardzo trudnych, niekiedy dramatycznych decyzji. Jednocześnie zastanawiają się nad definicją określenia "stan posiadania". Od sformułowań czysto materialnych, jak doorobek całego życia czy pieniądze. przechodzą ostatecznie do wartości niematerialnych, takich jak: życie, zdrowie, mądrość, doświadczenie, miłość i uczciwość, które pomagają przetrwać najgorsze i nie tracić nadziei.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:21:11
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor