Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRYPTONIM AMERYKAN

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Barwny + czarno-biały, 23 min

Historia Janusza Majewskiego, syna Polki, przebywającej na przymusowych robotach w Niemczech, i czarnoskórego żołnierza amerykańskiego. Porzucony przez matkę, wychowywany w domu dziecka, przez dziesięć lat w wojsku, potem współpracujący z opozycją, aktywny działacz Solidarności, w stanie wojennym internowany. Wyemigrował do USA. Mieszka tam, pracuje jako kierowca wielkiej ciężarówki. Czując swoje afroamerykańskie korzenie, ciągle tęskni za Polską, myśli o powrocie do kraju, stara się pomagać domowi dziecka, w którym się wychowywał. Chciałby odnaleźć swoją matkę, by zapytać ją, dlaczego go porzuciła.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Lublin (Międzynarodowe Dni Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy")-Wyróżnienie
2017.05.09 00:48:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl