Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O DWÓCH TAKICH, CO UCIEKLI...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2001
  • Barwny, 32 min

Wojciech i Janusz mieli po dziewiętnaście lat i głowy pełne marzeń. Wydawało im się, że świat należy do nich. I właśnie wtedy wybuchł stan wojenny. W pierwszej chwili pomyśleli, że to koniec złudzeń, potem jednak postanowili zrobić wszystko, by zrealizować marzenia. Nie byli działaczami podziemia. Prawdę mówiąc stronili od tego typu spraw. Byli zwykłymi chłopakami, którzy gorąco pragnęli poznawać świat. W środku zimy zatem kupili ponton i radziecki silnik, a wiosną ruszyli przez morze, na Bornholm. Nie do końca zdawali sobie sprawę z ryzyka. Mieli bardzo precyzyjny plan i nie brali pod uwagę porażki. Kim są dzisiaj ci dwaj, co uciekli? Czy spełniły się ich marzenia? W filmie, przypominającym tamto wydarzenie sprzed dwudziestu lat, ze śmiechem i dystansem opowiadają o swojej przygodzie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.30 00:26:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman