Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JASNOWIDZ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • Barwny, 56 min

Bohaterem filmu jest Krzysztof Jackowski, najbardziej znany polski jasnowidz, pracujący w Polsce i za granicą. Mieszka w Człuchowie na Pomorzu z żoną i dwójką dzieci. Zajmuje się przede wszystkim odnajdywaniem zaginionych ludzi na podstawie ich fotografii i ubrań. Dokonania jasnowidza potwierdzają setki dokumentów. Jackowski na stałe współpracuje z policją i Interpolem. Film zawiera szczegółowy opis wielu spraw, w których jego przewidywania się sprawdziły. Autorka dokumentu, Maria Zmarz-Koczanowicz, zajmuje się społecznym fenomenem zainteresowania, jakie wytworzyło się wokół Jackowskiego. Napisano o nim pracę naukową na wydziale prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, poważne instytucje wykorzystują jego dar nie tylko do poszukiwania zaginionych ludzi, ale także do pościgu za "grubymi rybami" z przestępczego świata. Politycy ukradkiem pytają o swoje szanse, biznesmeni radzą się, jak inwestować... Sam Jackowski usiłuje zgłębić tajemnicę jasnowidzenia, nieustannie poszerza swą wiedzę parapsychologiczną. Mimo to nadal nie wie, na czym polega szczególny dar, który posiadł i wciąż zadziwiają go własne możliwości.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:16:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych