Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MODELKI

 • Telenowela dokumentalna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2000
 • Barwny, odcinki x ok. 27 min

We współczesnym świecie miejsce gwiazd kina i estrad zaczynają zajmować modele i modelki. Życie nastoletnich gwiazd wybiegu, ich zarobki, trwający permanentnie konkurs piękności, stają się poszukiwanym materiałem w wysoko nakładowych pismach i kanałach telewizyjnych. Pokazy mody, sesje fotograficzne i castingi zajmują w powszechnej świadomości coraz więcej miejsca. Twórcy nowej telenoweli dokumentalnej postarają się przedstawić to środowisko nie tylko z jednej strony. Pokażą zarówno wielki świat modelingu jak również dziewczyny, które dopiero zaczynają. Codziennie jakaś dziewczyna czy chłopak przeżywa swój wielki dzień: wkracza w fascynujący krąg mody, mediów, przeistaczając się z "kopciuszka " w "królową balu", Co z tego wynoszą? jakie plany i aspiracje realizują w ten sposób? Jaką pracę wkładają w dążenie do kariery? To tylko niektóre z pytań, na jakie spróbuje odpowiedzieć ten serial. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

POCZĄTKI (1)

 • Odcinek serialu
 • 28'

W pierwszym odcinku poznajemy m.in. Basię z Łodzi, która wybiera się na podbój świata mody w Warszawie. Odwiedza najlepsze agencje w celu nawiązania współpracy.

KONTRAKT (2)

 • Odcinek serialu
 • 28'

Czternastoletnia Klaudia ze Starych Babic i początkująca w branży Iwona, dziewiętnastolatka z Warszawy, zaczynają odnosić pierwsze sukcesy. Dowiadują się również, ile trzeba włożyć pracy, czasu i cierpliwości, żeby zostać zauważoną w świecie mody. Klaudia musi zrobić wrażenie na przedstawicielkach japońskiej agencji modelek - tzw. skautkach, które przyjechały do Polski szukać nowych twarzy. Renata Gabryjelska, Ilona Felicjańska, Agnieszka Maciąg - modelki, którym udało się odnieść sukces, zaprezentują się w pokazie ekskluzywnej kolekcji Givenchy.

DYLEMATY (3)

 • Odcinek serialu
 • 28'

Iwona decyduje się na kontrakt zagraniczny. Wyjedzie do Mediolanu - metropolii mody, ale nie czuje się szczęśliwa. Wie, że praca za granicą przyniesie jej duże korzyści finansowe, lecz ona nie chce opuszczać bliskich i warszawskiej Pragi. Jej siostra, Małgosia, również modelka, nie może zrozumieć oporów Iwony. Chciałaby mieć te same możliwości. Młodziutka Klaudia coraz lepiej radzi sobie w środowisku i świetnie się czuje w roli modelki. Zaczyna brać udział w dużych pokazach i konkursach dla modelek. Udaje się jej podpisać kontrakt na wyjazd do Japonii, gdzie być może przed nią otworzy się światowa kariera.

CENA (4)

 • Odcinek serialu
 • 27'

Zawód modelki nie jest tylko prostą przyjemnością. Karolina Malinowska ze spokojem znosi bardzo złe warunki, w jakich musi pracować. Podczas sesji zdjęciowej panuje nieznośny upał. W temperaturze 35 stopni C, w plenerze kopalni odkrywkowej, modelka prezentuje ciepłą, jesienną kolekcję. Basia z Łodzi staje przed decyzją konieczności pogodzenia pracy modelki i egzaminów na studia. Nadszedł ważny dzień -drugi etap rekrutacji na łódzką Akademię Sztuk Pięknych. Basia ma nadzieję, że uda jej się przejść przez ogień krzyżowych pytań z historii sztuki. Tymczasem i Małgosia zdaje swojego rodzaju egzamin. Po dwóch latach przerwy w zawodzie powraca do pracy. Jej córeczka Wiktoria jest już na tyle duża, że może pozostać pod opieką babci. Na jednej z pierwszych sesji zdjęciowych spotyka się z Basią.

DO MEDIOLANU (5)

 • Odcinek serialu
 • 29'

Agnieszka Szczepaniak, 19-latka z Częstochowy, wygrywa Model Image - konkurs dla modelek organizowany przez agencje D'Vision z Warszawy i Fashion z Mediolanu. Dla Agnieszki i wielu innych finalistek to szansa rozpoczęcia wielkiej międzynarodowej kariery. Nagrodą w konkursie jest wyjazd na kontrakt do Mediolanu - jednej z metropolii światowej mody. Lucyna Szymańska, kiedyś modelka, dziś szefowa agencji D'Vision, i Jarek Szado, najlepszy polski choreograf i reżyser konkursów i pokazów mody, pomagają dziewczętom stawiać pierwsze kroki na profesjonalnym wybiegu. Rówieśniczka Agnieszki, Małgosia Teodorowska z Warszawy, powraca do zawodu modelki po półtorarocznym urlopie macierzyńskim. Razem z właścicielką swojej rodzimej agencji Orange, Moniką Smolicz, pracuje nad przygotowaniem nowego albumu - zbioru aktualnych zdjęć, prezentujących jej możliwości jako modelki. Małgosia dużo pracuje na polskim rynku, ale wciąż marzy o wyjeździe za granicę, a to wcale nie jest łatwe. Kolejne spotkanie z włoską skautką (osobą poszukującą nowych twarzy), przedstawicielką jednej z agencji w Mediolanie, znów nie przynosi rezultatów. Tymczasem Iwona Przeradowska, jej starsza siostra, ponownie wyjeżdża do pracy do Włoch. Znana na całym świecie Karolina Malinowska tym razem pozuje w Polsce. Sesja fotograficzna dla dwutygodnika "Viva" jest także okazją do spotkania z polskimi znajomymi i poplotkowania. O czym? O kulisach targowiska próżności.

KREATORZY (6)

 • Odcinek serialu
 • 28'

Polska modelka, 21-letnia Iwona Przeradowska, przeżywa w Mediolanie ciężkie chwile. Jest chora, ale nie może pozwolić sobie na leżenie w łóżku. Rezygnuje z wizyty lekarza, bo obciążyłoby to jej prywatne konto. Poza tym uznaje, że nie ma sensu tłumaczyć lekarzom i farmaceutom co jej dolega. Za tydzień wraca już do Polski. Na jednym z castingów w Mediolanie Iwona spotyka Kasię Lisińską, 16-latkę z Bytomia. Okazuje się, że Kasia przywiozła z kraju lekarstwa, które pomogą Iwonie. Dziewczyna musi być w formie, bo ma przecież zobowiązania względem agencji, dla której pracuje. Biega na castingi i przymiarki cały dzień. Jej grafik jest codziennie szczelnie wypełniony. Podążając za Iwoną po Mediolanie można porównać warunki, w jakich pracują zachodni i polscy projektanci. 17-letnia Karolina Malinowska z Łodzi, znana na całym świecie modelka, pozuje znanemu fotografowi Jackowi Porembie podczas sesji fotograficznej krajowej projektanki Joanny Klimas. Autorka najciekawszych rodzinnych kolekcji opowiada o pracy twórczej i pomyśle stworzenia pierwszego prawdziwego polskiego domu mody. Pokazuje też wnętrza swojego studia przy ulicy Burakowskiej w Warszawie. Można porównać, czym różni się ono od wielkich siedzib włoskich domów mody.

SZKOŁA ŻYCIA (7)

 • Odcinek serialu
 • 28'

Polskie modelki w Mediolanie pracują w nie najlepszych warunkach, w zawrotnym tempie, od wczesnych godzin porannych do późna w nocy. 21-letnia Iwona Przeradowska z Warszawy już po raz kolejny jest we Włoszech. Cierpliwie i spokojnie chodzi z jednego castingu na drugi. Nie przerażają ją tłumy pięknych dziewcząt z całego świata, które są jej największą konkurencją. Iwona szczerze cieszy się z każdego spotkania z rodaczkami, koleżankami z innych agencji. Podczas naboru do kolejnej reklamy spotyka 20-letnią Kasię Marciniak z Torunia, z polskiej agencji Model Plus i 16-letnią Dominikę Szymańską z Gdyni, która do Mediolanu przyjechała dzięki współpracy z agencją D'Vision. Zdaje się, że te dziewczyny wiedzą, po co przyjechały do stolicy włoskiej mody - pracują i nawet jeśli im ciężko, starają się przebić - ale nie za wszelką cenę. W Warszawie początkująca modelka Basia Dorożyńska z Łodzi dowiaduje się od molestowanej dziewczyny, Mai, czego powinna wystrzegać się przyjmując kolejne zlecenia. W tym samym czasie 19- letnia Agnieszka Szczepaniak z Częstochowy również przebywa w Mediolanie. Przeżywa tam poważny kryzys. Zmęczona pracą i niewyspana z powodu hałaśliwych współlokatorek - także modelek ze Słowenii i Stanów Zjednoczonych, chce wcześniej niż było to wyznaczone w kontrakcie, wrócić do Polski. Musi odpocząć przed lukratywnym, ale i bardzo pracowitym wyjazdem do Japonii. Może tam zarobić dużo większe pieniądze niż we Włoszech. Ale musi olśniewająco i świeżo wyglądać, by przebić się na najbardziej konkurencyjnym na świecie rynku. Namawia też swoją młodszą koleżankę, 16-letnią Olę Kaletę z Warszawy, do opuszczenia Mediolanu. Jednak wcześniejszy wyjazd jest nie na rękę przedstawicielom włoskiej agencji.

MATURA, FILM I MODELING (8)

 • Odcinek serialu

19-letnia modelka Kasia Bożkiewicz z Warszawy dobrze radzi sobie nie tylko na polskim rynku. Jest w branży od 14. roku życia, praca to dla niej najważniejsza rzecz. Kasia skończyła właśnie liceum, ale nie zdążyła nawet odebrać świadectwa dojrzałości. W tym czasie pracowała na sesji zdjęciowej na Capri. Dopiero po powrocie odbiera ze szkoły maturę. Jeszcze tylko kilka sesji zdjęciowych dla polskich magazynów i wyjeżdża, jak większość modelek latem, do Mediolanu. Tam spotyka swoją rówieśniczkę i koleżankę z tej samej agencji Riccardo Gay - Adę Mucińską z Warszawy. Dziewczyny starają się o ten sam kontrakt - wyjazd do Japonii. Kasia takich wyjazdów zagranicznych ma na swoim koncie sporo, Ada dopiero zaczyna. Agencja organizuje więc dla niej kilka testów - sesji zdjęciowych, które mają zaprezentować jej umiejętności modelki. Jak potrafi się zmieniać i jak wypada w różnych stylizacjach - grzecznych panienek i niebezpiecznych wampów. Która z nich pojedzie na lukratywny kontrakt do Kraju Kwitnącej Wiśni? Tymczasem w Polsce Karolina Malinowska staje przed szansą zagrania w filmie. To dla wielu modelek kontynuacja ich kariery w show biznesie. Po wstępnym czytaniu roli jest zaintrygowana. Nie wiadomo jednak, czy troskliwa mama i czuwający nad rozwojem kariery Karoliny agent zgodzą się, by dziewczyna zagrała prowokującą rolę.

PRZEMIANY (9)

 • Odcinek serialu
 • 25'

Nie zawsze być modelką oznacza być piękną. Wiedzą o tym najlepiej te dziewczyny, które pracują na przykład przy pokazach fryzur. Zwariowane wizje fryzjerów i stylistów włosów czasami wręcz odejmują urody. W takich sytuacjach lepiej sprawdzają się dziewczęta, które po prostu interesują się modą i chcą przez chwilę zabłysnąć, niż zawodowe modelki. Dla nich zmiana fryzury może oznaczać zaprzepaszczenie z trudem tworzonego wizerunku. 16-letnia Iza Różycka jest otwarta na wszystkie szalone pomysły.18-letnia Ewa Mitera z agencji Model Plus, jednej z najlepszych na polskim rynku, odnosi pierwsze sukcesy. Wychowała się w cieniu show biznesu związanego z modą. Jej mama, Teresa Zielińska, też była modelką. Do dziś przyjaźni się i utrzymuje rodzinne prawie kontakty ze znaną polską projektantką Grażyną Hase czy wybitnym fotografem Tomaszem Sikorą. Wszyscy znają Ewę z dzieciństwa. Szczęśliwym zrządzeniem losu to właśnie Tomek Sikora zrobił pierwszą profesonalną sesję zdjęciową początkującej modelce. Te atuty wydają się wyróżniać Ewę wśród innych modelek. Czy doświadczenia mamy pomogą jej zrobić karierę?

ONA I ON (10)

 • Odcinek serialu
 • 28'

Praca modelki nie jest łatwa i przyjemna, jak mogłoby się wydawać. Młode, piękne dziewczyny podczas sesji zdjęciowych pracują często w plenerach. Muszą dostosować się do warunków pogodowych i wymagań realizatorów. Ewa Mietra, Ada Mucińska i Pola Zalewska pozują w cieniutkich garniturach na jesiennym, zimnym wietrze. Dziewczyny marzną, grabieją im ręce. Dodatkowa trudność, to buty. Trzeba tak w nich chodzić, żeby po pokazie mogły wrócić na półkę - bez śladów noszenia. Po sesji Pola zaprasza do siebie. Przedstawia rodziców, brata, opowiada, jak przygotowuje się do egzaminów na ASP. Co dała jej praca modelki? - Trochę dorosłam nauczyłam się samodzielności mówi. Łukasz Fornalczyk, 21-letni student zarządzania na UW, w 1999 roku zwyciężył w konkursie The Best Men of Poland. Najprzystojniejszy Polak stał się ulubieńcem producentów męskiej bielizny. Jego rodzinnym miastem jest Racibórz, Łukasz wpada do domu, odwiedza matkę, grób ojca. Matka dopytuje się, czy nie zaniedbuje studiów. Młody człowiek odpowiada, że jest zdecydowany skończyć studia, nawet jeśli przerwie je na jakiś czas. Z pracy jako model może pozwolić sobie na utrzymanie się w Warszawie. Zdaje sobie sprawę, że to, co robi, jest ulotne, może skończyć się z dnia na dzień.
[www.tvp.com.pl]

2024.03.01 01:27:20
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.