Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SIEDEM DNI TYGODNIA - WARSZAWA

 • Tytuł alternatywny: TYDZIEŃ W WARSZAWIE
 • Tytuł alternatywny: SEVEN DAYS A WARSAW
 • Tytuł alternatywny: SEMAINE A VARSOVIE
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1988
 • 35mm ; 18' ; Film zrewalizowany w r. 1988
  Copyright w ramach holenderskiej serii CITY LIFE - 1992.

Film prezentowany w międzynarodowej serii CITY LIFE.
Poniedziałek. Ranek, mężczyzna myje się. Idzie do pracy. Pracuje w hucie. Wtorek. Ranek. Kobieta w pośpiechu zwija pościel z kilku wersalek i chowa ją. Potem praca - jest sprzątaczką w biurze. Na koniec obiera ziemniaki na obiad. Środa. Mężczyzna tankuje benzynę: paliwo jest na kartki. Następnie udziela korepetycji z rosyjskiego, by po ich zakończeniu dotrzeć do miejsca pracy: drukarni. Czwartek. Kobieta w porcie lotniczym na Okęciu czeka na grupę wycieczkową. Jest pilotką. Oprowadza turystów po mieście ostrzegając ich przed cinkciarzami. Za chwilę zakłada biały fartuch, wsiada do karetki: jest lekarką w pogotowiu. Piątek. Chłopak w gronie rówieśników dyskutuje o sztuce i podłej rzeczywistości. Jest członkiem zespołu bitowego. Z pasją wali w perkusję, jakby chciał odreagować całe zło tego świata. Sobota. Starsza kobieta na zatłoczonej poczcie odbiera emeryturę. Potem usiłuje się dostać do kolejki stojącej po wizy do RFN. Na liście znajduje się już grubo ponad 2 tys. osób. Nie załatwi więc wizy swojej niepełnosprawnej znajomej. Staje w długaśnej kolejce po mięso i wędliny na kartki. Po krótkiej wizycie na cmentarzu wraca do domu z zakupami. Niedziela. Emerytka wyłącza dzwoniący budzik. Znany nam hutnik myje się. Sprzątaczka zwija pościel. Śniadanie! Wszyscy razem siadają do stołu. Także drukarz, lekarka i perkusista. Tak Krzysztof Kieślowski, w filmie niemal zupełnie pozbawionym słów, pokazał żyjącą w latach 80. w Warszawie zwyczajną polską rodzinę.
(źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:14:02
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski