Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OBURZAJĄCE DROPSY

w 14 BAJEK Z KRÓLESTWA LAILONII LESZKA KOŁAKOWSKIEGO

  • Film animowany
  • Rok produkcji:
    2000
  • Barwny. 35 mm. 405 m/e. 14 min.
    Animacja wycinankowa naklejana na celuloid.

W pewnym domu w królewstwie Lailonii mieszkają bracia i siostry. Każdy z nich ma inne przyzwyczajenia: Gia lubi palić cygaro z pióropuszem na głowie w fotelu, Pepi przed każdym śniadaniem musi upolować kilka tukanów, Kaku połyka obręcze od beczek, Heja nosi ordery na plecach, a Hipa łowi na lasso szympansy. Bracia i siostry czasami, gdy są poirytowani sobą nawzajem, wymuszają modyfikację swoich zachowań: Gia zamiast pióropusza zakłada na głowę zielony cylinder, Kaku zamiast obręczy zaczyna połykać sprężyny, Pepi zaczyna łowić flamingi, Heja wyrzuca ordery i jej ulubionym zajęciem stają się kąpiele w kisielu, a Hipa kupuje sobie puzon i zaczyna puszczać bańki mydlane. Nowe dziwactwa na chwilę zażegnują rodzinne kłótnie. Po pewnym czasie wraca jednak wzajemna nietolerancja. Nowe przyzwyczan=jenia irytują rodzeństwo i próbują wymóc na sobie zmianę zachowań. Dopiero pojawienie się najmłodszej siostry, Kiwi, dziewczynki cichej, skromnej i pozbawionej wszelkich przywar, osoby tolerującej bez zastrzeżeń przyzwyczajenia pozostałych, jednoczy wszystkich przeciwko niej. Bracia i siostry wyjatkowo zgodnie wykorzystują ssanie przez Kiwi dropsów jako pretekst do zjednoczenia się przeciwko niej. Niespodziewanie ssanie dropsów przez Kiwi staje się przyczyną usunięcia jej z rodzinnego domu. Po odejściu Kiwi wszyscy z ulgą stwierdzają, że wreszcie panuje wśród nich, jak dawniej, zgoda, przyjaźń i harmonia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency