Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BYĆ KSIĘDZEM DZISIAJ

w ZNAKI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • 29'

Co to jest kapłaństwo? Jak rodzi się powołanie? Na te pytania odpowiadają w filmie księża młodzi i ci, którzy mają za sobą już wiele lat pracy duszpasterskiej. Adam Sulikowski uświadomił sobie, że pragnie innego życia, będąc w dyskotece w Kołobrzegu. Dziś jest dominikaninem. Roman Indrzejczyk chciał służyć ludziom, uczyć religii. Dziś ma już za sobą 43 lata pracy duszpasterskiej. Z kolei dla Adama Bonieckiego plebania była w komunizmie jedynym przyzwoitym miejscem. Dziś, po latach kapłaństwa, jest redaktorem naczelnym "Tygodnika Powszechnego". Józef Streżyński natomiast siedemnaście lat po święceniach poprosił o dyspensę i ożenił się. W filmie znane i nieznane osoby duchowne i świeckie mówią o tym, co to jest kapłaństwo, jak rodzi się powołanie, o znaczeniu celibatu, a także o tym, co zmieniło się w sytuacji polskiego księdza w ostatnich latach. Opisują swoją wiarę, zagrożenia, przed jakimi stają, a także codzienne doświadczenia i wyzwania, które niesie rzeczywistość, raczej odwodząca ludzi od Kościoła. Przed kamerą wystąpili: ks. Andrzej Luter, o. Grzegorz Chrzanowski, o. Adam Sulikowski, ks. Roman Indrzejczyk, ks. Grzegorz Ryś, ks. Adam Boniecki, bp Tadeusz Pieronek, dr teologii Elżbieta Adamiak i Józef Streżyński.
[źródło: www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.03 20:05:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor