Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OPOWIEDZ O TWOJEJ MIŁOŚCI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • 30'

Czy miłość to los, przeznaczenie, czy też trzeba ją sobie wywalczyć, a może wyprosić lub na nią zasłużyć? Tak, trzeba sobie na nią zasłużyć, ale jest to także coś danego z góry. W mężczyźnie pociąga elegancki stosunek do kobiety w każdej okoliczności. Coś szczególnego. Możliwość porozumienia się. Ale przerażać może wspólna codzienność, drobiazgi, głupie rzeczy, które są jak komary: gryzą, aż wszystko swędzi. Tak właśnie najczęściej się zdarza.Najpierw idealistyczna wizja miłości. Potem ślub w uniesieniu. I zwyczajne dni, a wraz z nimi często rozczarowania. Z wielu kobiet, które odpowiedziały na zamieszczone w kilku czasopismach zaproszenie, by opowiedziały o swojej miłości, Tadeusz Pałka wybrał dziewięć. Są w różnym wieku i mają za sobą bardzo różne doświadczenia. Jest wśród nich młoda kobieta, której narzeczony zmarł nagle tuż przed ślubem. Maturzystka pełna oczekiwań. Bardzo niegdyś kochana starsza pani owdowiała przed ośmioma laty. Matka dwojga dzieci po dwóch nieudanych związkach, która marzyła o innym życiu, lecz spotkała nie tych mężczyzn. Mężatka z trzynastoletnim stażem gotowa zrobić wszystko, by było tak, jak jest. Bardzo zakochana studentka przerażona perspektywą przeżywania z ukochanym codzienności. Niegdyś bardzo zakochana i kochana kobieta, której miłość osłabła z upływem czasu. Matka czterech synów, która dla miłości przez wiele lat rezygnowała z ogromnej części samej siebie. I wreszcie ciekawie teoretyzująca studentka filozofii. Kobiety te kolejno opowiadają autorowi filmu, czym według nich jest miłość, jak ją przeżywały lub przeżywają. Niektóre pokazują zdjęcia z rodzinnych albumów, wspominają dzieciństwo, śluby, wspólne życie z partnerem. W tym czasie zajmuje się nimi stylistka.Zmienia ich makijaż, fryzury, ubiory. Na koniec - całkiem odmienione, upozowane - zastygają bez słowa i ruchu. Jak na pięknych, podretuszownach portretach. Wydają się na nich takie szczęśliwe, tajemnicze, kuszące... (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.20 00:14:35
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman