Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TYTUS, ROMEK I A'TOMEK WŚRÓD ZŁODZIEI MARZEŃ

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Premiera:
  2002. 03. 21
 • Gatunek:
  Film dla dzieci
 • Barwny (negatyw: Kodak), dźwięk: Dolby Stereo SRD,. 74 min

  Film zrealizowany metodą klasycznej animacji dwuwymiarowej, rysowanej na papierach i następnie obrabianej komputerowo. Po zmontowaniu transferowane na taśmę optyczną 35 mm.

Ekranowa wersja przygód komiksowych bohaterów, którymi pasjonują się kolejne pokolenia. Pierwszy odcinek komiksu o Tytusie ukazał się w 1957 roku w popularnym piśmie młodzieżowym "Świat Młodych". Blisko 10 lat później została wydana książeczka "Tytus harcerzem". Od tamtego czasu Henryk J. Chmielewski, czyli Papcio Chmiel, stworzył kilkadziesiąt ksiąg przygód Tytusa, Romka i A'Tomka, które są wydawane do dziś i nadal cieszą się popularnością wśród młodych czytelników. Było więc tylko kwestią czasu, by słynnymi bohaterami zainteresowali się filmowcy. Film nie jest wierną adaptacją słynnych komiksów, twórcy zaczerpnęli jedynie pomysł i wykorzystali postaci stworzone przez Papcia Chmiela. Nie konsultowali się również z autorem co do plastycznego kształtu filmu. Chmielewski nie ingerował także w scenariusz. W 1996 roku wydawnictwo Prószyński i S-ka ogłosiło ogólnopolski konkurs na nowelę filmową o nowych przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka. Film miał nie tylko bawić i wzruszać, ale przede wszystkim musiał być wolny od przemocy oraz "ideologicznych i komercyjnych śmieci". Spośród wielu prac wybrano propozycję Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Reżyserii podjął się Leszek Gałysz, utalentowany twórca wielu znanych i nagradzanych na świecie filmów, m.in. "O dwóch takich, co ukradli księżyc", "Odwrócona góra". Gałysz jest też autorem wszystkich nowych bohaterów, których nie ma w komiksie. Ilustracją muzyczną do filmu są kompozycje Wojciecha Waglewskiego, które sam autor określił jako muzykę międzypokoleniową. Premiera pełnometrażowego filmu animowanego odbyła się w marcu 2002 roku. Głosu filmowym postaciom użyczyli znani polscy aktorzy: Marek Kondrat, Wojciech Malajkat, Piotr Gąsowski, Andrzej Chyra, Dorota Stalińska, Artur Barciś, Gustaw Holoubek.
Podobnie jak w komiksach Papcia Chmiela, w filmie Tytus de Zoo marzy, żeby zostać człowiekiem. Kiedy rozmawia w wannie z gumową kaczką, na drugim końcu kosmosu ważą się jego losy. Książę Saligia, rozkapryszony, zepsuty nastolatek, niepodzielnie rządzi planetą Transformacja. Okrutny władca odbiera dzieciom marzenia i przechowuje je w sztabkach, a następnie przerabia na reklamy, które wysyła na Ziemię. Gdy sława Tytusa dociera do Saligii, zły książę postanawia pozbawić go marzeń. Podstępem zwabia na swoją planetę. W kosmiczną podróż Tytus wyrusza razem z wiernymi druhami: Romkiem i A'Tomkiem. Po szczęśliwym lądowaniu wszystko się komplikuje. Romek i A'Tomek wpadają w zasadzkę zastawioną przez żołnierzy Saligii. Tracą wszystkie marzenia. Aby ratować przyjaciół, Tytus musi zmierzyć się z okrutnym księciem. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TYTUS, ROMEK I A'TOMEK
Komiks
AutorHenryk Jerzy Chmielewski

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Srebrne Koziołki
  dla Najlepszego Filmu Animowanego

TYTUS, ROMEK I A'TOMEK WŚRÓD ZŁODZIEI MARZEŃ w internecie

2022.03.26 00:11:57
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl