Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MŁODZIEŃCZE IGRASZKI PIĘKNYCH DWUDZIESTOWIECZNYCH

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • Barwny, 28 min

Z wielu popularnych publikacji znane są pierwsze miłości sławnych ludzi, lecz przecież każdy - lub prawie każdy - nosi w sobie wspomnienie własnej miłości pierwszej lub tej największej, nie koniecznie spełnionej. W kończącym się właśnie burzliwym XX stuleciu, ludzie kochali się i w czasach wojen, i podczas krwawych rewolucji, przeżywali uniesienia i zachwyty w cieniu zbrojnych konfliktów i przewrotów politycznych. W drugiej części filmu Maciej Szumowski, wykorzystując stare barwne pocztówki i czarno-białe filmy, opowiada o młodzieńczych miłościach wtłaczanych w pewne zmieniające się na przestrzeni stulecia rytuały i obyczaje. Pokazuje napięcia między obyczajowością towarzyszącą romansom, a ich wewnętrzną siłą i próbuje w ten sposób odtworzyć atmosferę duchowego życia dawnych lat, jakże inną od tej znanej z naszej codzienności, także przecież dwudziestowiecznej. Przypomina również, że w polskie historie miłosne niespodziewanie, lecz jakże często, wkraczała powinność lub obowiązek obywatelski, świat zdarzeń schyłku tysiąclecia wdzierał się bowiem w losy młodych ludzi, dramatycznie świadcząc o ich patriotyzmie. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 03:07:01
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego