Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRZYBY CHRONIONE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Gatunek:
  Film przyrodniczy
 • Barwny, 20 min

Film przyrodniczy poświęcony gatunkom grzybów coraz rzadszym w Polsce, objętym ścisłą ochroną prawną. Dzięki cierpliwości i wnikliwości realizatorów tropiących te grzyby w różnych regionach kraju i w różnych porach roku, widz ma możliwość zapoznania się z niezwykle interesującymi i niemal już unikatowymi okazami, które jako gatunki efemeryczne bardzo trudno jest obserwować w przyrodzie. Są wśród nich gatunki wczesnowiosenne takie jak grzyby smardzowate, oraz takie, które wytwarzają owocniki latem lub w okresie jesiennym, na przykład: szmaciaki, sromotnikowate, żagwica listkowata, modrzewnik lekarski czy purchawica olbrzymia. Według opinii specjalistów - mykologów - film wyróżnia się bogactwem i pięknem obrazu, przy zachowaniu merytorycznej ścisłości i zgodności z wiedza naukową. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1998
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego)-Nagroda Główna
  I Nagroda dla filmów polskich w konkursie filmów animowanych
 • 1999
  Przysiek (Ogólnopolski Przegląd Filmów Ekologicznych)-I Nagroda
 • 2000
  Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm")-Nagroda Ministra Środowiska
2017.02.11 03:05:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor