Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RYSIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • 24'

"Dla każdej istoty zamknięcie jest doświadczeniem, które może prowadzić do wolności". Przyjmując to stwierdzenie za motto filmu, realizatorzy starają się udowodnić jego prawdziwość przedstawiając proces reintorukcji rysia w Puszczy Kampinoskiej i proces resocjalizacji osadzonych w Areszcie Śledczym w warszawskiej Białołęce. Rysie, które mają być wypuszczone na wolność, pochodzą z ogrodu zoologicznego. Wybiera się najdziksze. Podczas okresu przystosowawczego muszą zdziczeć jeszcze bardziej, odzwyczaić się od widoku człowieka, uniezależnić od niego, nauczyć się zabijać. Ludzie przechodzą proces odwrotny. Zbyt dzicy, by pozostawać na wolności, są izolowani i poddawni działaniom mającym pomóc im odnaleźć się w świecie społecznych norm i paragrafów. Tak jak eksperyment z rysiem kończy się sukcesem, tak powrót niektórych ludzi na wolność z góry skazany jest na niepowodzenie. O swojej pracy i podopiecznych mówią przed kamerą Stanisław Dolata i Jan Reklewski - leśnicy z Kampinoskiego Parku Narodowego, Zygmunt Lizak - specjalista ds. penitencjarnych oraz Ewa Kozłowska i Dariusz Szarzała - wychowawcy z Aresztu Śledzczego w Białołęce. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:04:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman