Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PROJEKT X

 • Serial dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Barwny, 13 odcinków x ok. 25 min

Bogusław Linda, najtwardszy mężczyzna polskiego kina, postanowił udowodnić widzom, że w rzeczywistości jest jeszcze twardszy niż kreowane przez niego postacie i na planie filmowym nie potrzebuje dublerów. Zrealizował cykl 13 reportaży, zatytułowany "Projekt X". Jest to autentyczny filmowy zapis zmagań aktora z dziką przyrodą i ludzką słabością, w ekstremalnych warunkach i najbardziej niegościnnych zakątkach świata. Linda - reżyser nie oszczędza w nim Lindy - mężczyzny. W Argentynie płynie kajakiem po wzburzonych wodach górskiej rzeki Rio Manso i zjeżdża konno ze stromej góry. Na Słowacji nurkuje pod lodem i spada z prędkością 300 kilometrów na godzinę, zanim po 60 sekundach swobodnego lotu otworzy się nad nim czasza spadochronu. W Wietnamie przedziera się przez gęstą dżunglę w poszukiwaniu miejsc, których nie dotknęła dotąd stopa białego człowieka. W Egipcie bierze udział w wyścigu wielbłądów, we włoskich Alpach powozi psim zaprzęgiem, pędzi terenowym jeepem po bieszczadzkich bezdrożach. We francuskim Masywie Centralnym próbuje swych sił w sporcie prawdziwie ekstremalnym - canioningu, czyli połączeniu wspinaczki skałkowej, zjazdów na linie i pływania. W Tatrach, podczas skrajnie złej pogody, szturmuje złowrogiego Mnicha. Penetruje wraki statków zatopionych w okolicach Egiptu.Schodzi do głębokich, rzadko odwiedzanych przez człowieka jaskiń. Jednym słowem, rzuca się w wir niebezpiecznych przygód, których większość ludzi stara się unikać. Dlaczego to robi? Czy to żądza sławy, czy też chęć sprawdzenia się? A może aktor, który przeważnie gra role "macho", chce udowodnić, że granica między fikcją i prawdą może być cieńsza niż taternicka linka? W szkole przetrwania Linda chce być prymusem. Czy ten cel osiąga i co nim kieruje, rozstrzygnie sam widz, wygodnie siedząc przed telewizorem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SAMOCHODY TERENOWE - BIESZCZADY (1)

 • Odcinek serialu

Pierwszy odcinek to opowieść o rajdzie samochodów terenowych w Bieszczadach, w ekstremalnie trudnych warunkach terenowych i pogodowych. Biorą w nim udział Bogusław Linda i Ernest Daniszewski, kierowca rajdu "Camel Trophy".

KAJAKI GÓRSKIE. PATAGONIA - RIO MANSO (2)

 • Odcinek serialu

Reporterski zapis wyprawy Bogusława Lindy do Argentyny. W niegościnnej Patagonii, znanej z trudnych warunków terenowych i pogodowych, słynny polski aktor rzuca się w wir niebezpiecznej przygody. Bierze udział w spływie kajakowym rwącą, górską rzeką Rio Manso, przepływająca przez Andy. Jak poradzi sobie w ekstremalnych warunkach, czy zwycięży w w walce z żywiołem? Film do ostatniej minuty trzyma widza w napięciu.

NURKOWANIE POD LODEM. POPRADZKIE PLESO (3)

 • Odcinek serialu

Wyjazd na Słowację. Jezioro Popradzkie Pleso w Tatrach. Nurkowanie pod lodem w trudnych warunkach.

DŻUNGLA. WIETNAM - KATH TIEN (4)

 • Odcinek serialu

Wyjazd do Wietnamu. Przejście przez dżunglę. Próba odnalezienia i dotarcia do miejsc, w których nie pojawił się biały człowiek.

WSPINACZKA. ZAKOPANE - MNICH (5)

 • Odcinek serialu

W piątym odcinku wyjazd w Tatry. Wspinaczka na Mnicha. Kilkukrotne próby wejścia na szczyt, utrudnione z powodu złych warunków atmosferycznych.

KONIE. ARGENTYNA - SAN CARLOS DE BARILOCHE (6)

 • Odcinek serialu

Ameryka Południowa - Argentyna. Pokazanie życia gauchos - argentyńskich kowboi. Zjazd z góry na koniach, warunki ekstremalne.

WIELBŁĄDY. PUSTYNIA WADI - ADABI (7)

 • Odcinek serialu

Wyjazd do Egiptu. Sharm el Shiekh. Jazda na pustynię Wadi Rum w poszukiwaniu wielbłądów jednogarbnych - dromaderów. Dosiadanie tych wielbłądów i próba jazdy na nich. Wyścig na wielbłądach.

PSIE ZAPRZĘGI. SESTIERE (8)

 • Odcinek serialu

NURKOWANIE. RAFA RAS MUHAMMAD (9)

 • Odcinek serialu

Reporterski zapis kolejnej wyprawy Bogusława Lindy. Tym razem aktor wraz z towarzyszącą mu ekipą odwiedza półwysep Synaj. W opływającym go Morzu Czerwonym spoczywają wraki licznych zatopionych tu statków z różnych epok. Bogusław Linda penetruje wraki znajdujące się w okolicach malowniczej rafy Ras Muhammad.

JASKINIE. ZAKOPANE - JASKINIA CZARNA (10)

 • Odcinek serialu

Tym razem Bogusław Linda próbuje swoich sił jako grotołaz. Wraz z towarzyszącą mu ekipą wyruszył na podbój tatrzańskich jaskiń. Najpierw, w ramach treningu, zszedł do jaskini położonej w Dolinie Ku Dziurze. Właściwym celem wyprawy jest Jaskinia Czarna. Położona w Tatrach Zachodnich, na wschodnim zboczu Doliny Kościeliskiej, ma około 6 kilometrów długości, a jej głębokość dochodzi do 300 metrów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.07.04 00:50:35
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl