Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZPITAL DZIECIĄTKA JEZUS

SIOSTRA (11)

  • Odcinek serialu

Znany telewidzom z poprzedniego odcinka 2-letni Patryk, powraca do zdrowia po operacji pęcherza moczowego. Jednak chłopca czeka być może jeszcze jeden zabieg. Po konsultacji doktora Sławomira Żarka i obejrzeniu zdjęć rentgenowskich lekare zdecydują, czy zostanie wykonana u niego operacja usunięcia szóstego palca oraz rekonstrukcja stopy płasko-koślawej. Na razie wypisany zostaje ze szpitala. Obolałego pana Kazimierza, któremu w poprzednim odcinku usunięto zaatakowany przez raka pęcherz moczowy, odwiedza operująca go doktor Ewa Koźmińska. Realizatorzy programu przenoszą się teraz na oddział położnictwa, gdzie będzie przeprowadzany zabieg transfuzji krwi płodu ze względu na konflikt serologiczny rodziców. Przed porodem pani Małgorzata będzie musiała przyjeżdżać do Szpitala Dzieciątka Jezus jeszcze siedem razy, by lekarze dokonali przetoczenia krwi u noszonego przez nią dziecka.Pielęgniaraka oddziałowa wyjaśnia widzom sytuację rodzinną ciężarnej kobiety. Pani Małgorzata ma już jedno dziecko, ale obawia się o zdrowie tego nienarodzonego. Wszystko jednak szczęśliwie się kończy, po wykonaniu cesarskiego cięcia, pacjentka z konfliktem serologicznym urodziła zdrowe dziecko. W następnym odcinku widzowie będą świadkami porodu rodzinnego.

BEZ IMIENIA (12)

  • Odcinek serialu

W tym odcinku poznamy Annę i Darka, którzy przygotowują się do porodu rodzinnego. Zderzymy się z problemem konfliktu serologicznego. Będziemy obserwować kolejne etapy porodu Ani i Darka. Lekarze zastanawiają się po 8 godzinach oczekiwania nad cesarskim cięciem. Szczęśliwie dziecko rodzi się w sposób naturalny. Rodzice dopiero teraz spokojnie zastanowią się nad imieniem dla dziecka. Równolegle towarzyszyć będziemy pani Małgorzacie, która również urodziła dziecko po konflikcie serologicznym. W dniu porodu Ani i Darka przyjeżdża na badanie kontrolne 6-tygodniowego synka. Okazuje się, że maleństwo wymaga dopełniającej transfuzji krwi.

POWROTY (13)

  • Odcinek serialu

Po wakacyjnej przerwie widzowie znów we wtorkowe wieczory będą mogli śledzić losy lekarzy z I Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej im. Dzieciątka Jezus w Warszawie i ich pacjentów. W tym odcinku ponownie znajdzie się wśród nich Marek Szubart, który dwa lata temu wpadł pod pociąg. Czeka go kolejna operacja, która ma uratować prawą rękę przed amputacją. Sprawa jednak nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Dopiero konsylium lekarzy zdecyduje, czy dojdzie do skomplikowanego zabiegu. Tymczasemu do operacji przygotowuje się siedemnastoletnia Diana. Zabieg ma przeprowadzić dr Paweł Michalski. Diana nie jest chora, operacja ma jedynie poprawić jej urodę. Czy ma sens skazywanie się na cierpienie, nieodłącznie związane z działaniem chirurgicznego skalpela? Autorzy serialu kontynuują go z dużą radością. Nie tylko dlatego, że - jak dowodzą badania OBOP - wzbudził on zainteresowanie widzów. Przede wszystkim dlatego, że osiągnąli cel, który postawili sobie, zanim zaczęli kręcić zdjęcia w Szpitalu Dzieciątka Jezus. Po emisji pierwszych odcinków dotarły do nich informacje, że serial wielu ludziom przywrócił nadzieję. Dowiedzieli się dzięki niemu, iż jest takie miejsce, w którym mogą szukać pomocy w przypadkach szczególnie ciężkich, zdawać by się mogło nie rokujących żadnych szans powodzenia. Film, jak się okazało, wpłynął też na lekarzy. Jeden z chirurgów zwierzył się autorom, że serial zmienił jego emocjonalny stosunek do pacjentów, w których zaczął dostrzegać nie przypadki, lecz cierpiących, wylęknionych ludzi. A znów młody anestezjolog, który złożył wymówienie w czasie strajków, oglądając na ekranie kolegów przy pracy zdecydował, że i on do niej wróci.

CIERPIENIE (14)

  • Odcinek serialu

Zapada jednak decyzja, by ratować rękę Marka przed amputacją. Operacja przebiega bardzo dramatycznie. Tymczasem Diana jest już po zabiegu, podczas którego dr Michalski wyciął jej niewielki garb. Bardzo cierpi. Odwiedza ją znana z poprzednich odcinków Paulina. Pragnie poddać się takiej samej operacji.

NADZIEJA (15)

  • Odcinek serialu

Kilka lat temu przechodzącą po pasach Małgosię potrąciła ciężarówka. Dziewczyna była wielokrotnie w szpitalu. Jej zmiażdżone biodro operowano czterokrotnie. W wyniku urazu w piorunującym tempie zaczął jej się zniekształcać kręgosłup. Lekarze byli bezradni, a dziewczyna przestała wierzyć, że kiedykolwiek będzie mogła żyć normalnie. Utraconą nadzieję przywrócił jej serial "Szpital Dzieciątka Jezus". Dowiedziała się o istnieniu miejsca, w którym wykonuje się zabiegi chirurgiczne na zmienionych patologicznie kręgosłupach.Teraz jest już na Oddziale Ortopedii Dziecięcej. Do szpitala przy ul. Lindleya przyjeżdża z Centrum Zdrowia Dziecka dwunastoletnia Ania z rodzicami. Jest w stanie zagrażającym życiu. Po pół roku wracają też tutaj Ania i Aneta, które przeszły operacje kręgosłupów.

RODZICE (16)

  • Odcinek serialu

Małgosia będzie operowana. Jest przygotowywana do zabiegu. Jej matka bardzo źle znosi te dramatyczne chwile. Dramat swojej córki ogromnie też przeżywają rodzice Ani. Dziewczynka długo leczyła się w różnych ośrodkach, zanim wykryto u niej nowotwó Wreszcie w bardzo ciężkim stanie trafiła do Szpitala Dzieciątka Jezus. Rodzice mają nadzieję, że tu wreszcie znajdzie ratunek.

ZMAGANIE (17)

  • Odcinek serialu

Małgosia po skomplikowanej operacji kręgosłupa powraca do zdrowia. Czuje się już na tyle dobrze, że mama zabiera ją do domu. Przed wyjazdem żegna się z Anią. Dziewczynka jeszcze jakiś czas pozostanie w Szpitalu Dzieciątka Jezus. Lekarze uratowali jej życie, musieli jednak amputować nogę, którą zaatakował nowotwór. Nie udaje się natomiast wyleczyć pana Stefana, pacjenta doktor Jeleniewskiej z Oddziału Radioterapii. Naświetlania nie pomogły, ciężko chory przegrywa walkę z rakiem, szpital może go już tylko otoczyć opieką paliatywną.

OFIARNOŚĆ (18)

  • Odcinek serialu

Dwunastoletnia Ania, która przeszła operację amputacji nogi, zaatakowanej przez nowotwór, jedzie do Centrum Zdrowia Dziecka na kolejną chemioterapię. Przed wyjazdem ortopeda, doktor Bogucki, rozmawia z dziewczynką o protezie. W przyszłości proteza umożliwi Ani łatwiejsze poruszanie się. Na Oddziale Internistycznym pani Marianna opiekuje się swoim ciężko chorym mężem, Władysławem. Niebawem małżonkowie będą obchodzili 30. rocznicę ślubu. Pan Edward zdecydował się oddać nerkę swojemu synowi, Pawłowi. Obaj przyjeżdżają do Szpitala Dzieciątka Jezus na ostatnie przed przeszczepem badania.

W DOMU (19)

  • Odcinek serialu

Paweł, 26-letni mężczyzna, którego nerki przestały pracować przed czterema laty, przygotowuje się do wyjazdu do szpitala. W domu żegna go najbliższa rodzina, żona i kilkumiesięczna córka. Wkrótce on i jego ojciec wyruszą w drogę do Szpitala Dzieciątka Jezus. Pan Edward zdecydował się oddać jedną ze swoich nerek synowi. Dla Pawła i jego bliskich przeszczep jest jedyną szansą na normalne życie. Stan pana Stefana, innego pacjenta Szpitala Dzieciątka Jezus, jest bardzo poważny. Jego twarz systematycznie niszczy nowotwór, jak dotychczas lekarzom nie udało się skutecznie zahamować rozwoju choroby. Chory zostaje objęty opieką paliatywną w klinice radioterapii. Pomimo dramatycznej sytuacji, nie poddaje się, walczy z rakiem, chce żyć.

CORAZ BLIŻEJ... (20)

  • Odcinek serialu

Przeszczep rodzinny pana Edwarda i jego syna Pawła odwleka się. W Szpitalu Dzieciątka Jezus przechodzą ostatnie badania kwalifikujące do operacji. Obaj w napięciu czekają na ostateczną decyzję -czy dojdzie do przeszczepu ,czy nerka ojca zastąpi chore nerki syna ? Ania jest coraz bliżej dnia w którym po raz pierwszy przymierzy protezę. Z rodzinnego domu na Podkarpaciu wyrusza do szpitala w Warszawie. Tu , z powodu nowotworu amputowano jej nogę. Stawia swój pierwszy krok .

2017.02.11 03:00:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman