Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ALBUM SZCZECIŃSKI - 17 XII 1970

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1995
  • 23 '

W zbiorach szczecińskiej Delegatury Urzędu Ochrony Państwa znajdował się album zawierający dokumentację fotograficzną wydarzeń grudniowych 1970 roku w Szczecinie. Dołączony do 13 tomów akt śledczych, miał wspierać oskarżenie identyfikacją uczestników zajść ulicznych. Zdjęcia robione z ukrycia przez funkcjonariuszy SB pokazują walkę uliczną demonstrantów z milicją, hasła strajkowe i grupy uciekających robotników, nie ukazują jednak całej prawdy o tamtych wydarzeniach. Jej dopełnieniem jest tragiczna historia Wandy Woźnickiej-Karczewskiej, której starszego syna milicja zabiła w grudniu 1970 roku w Szczecinie, a młodszego pobiła, czyniąc go inwalidą. Autor filmu przez 20 lat zbierał nazwiska ofiar grudnia 1970 roku. Rezultatem jego poszukiwań jest wydana w 1993 roku książka "Lista ofiar. Grudzień 1970 roku w Szczecinie", która posłużyła jako dokumentacja do filmu. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:00:08
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor