Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AMEBA

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1974
 • Gatunek:
  Film dla dzieci, Film popularno-naukowy
 • Barwny, 2 części.

Film popularno-naukowy o najprostszych formach życia. Przeznaczony dla najmłodszych widzów.
TYLE NÓG, ILE TRZEBA: Żyjąca samotnie ameba, nudząc się liczy swoje nibynóżki, których liczba stale się zmienia. Poznaje jednocześnie świat otaczających ja wodnych stworzeń.
ZABAWA W ZUPEŁNIE INNE STWORZENIA: Film wyjaśnia dzieciom czym są pierwotniaki. Ameba dzieli się na dwie ameby, te znowu na dwie i wszystkie zaczynają się bawić. Jedna z nich zaczyna marzyć o tym, żeby być stworzeniem z dwojgiem oczu, parą nóg...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1975
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Złote Koziołki
 • 1975
  Moskwa (MFF)-Nagroda Jury Dziecięcego
2017.02.11 02:59:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl