Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAGUARY CHODZĄ PO ULICACH

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 13 min

Paweł od ponad dwudziestu lat pracuje jako listonosz. Dzień w dzień, na starym, zużytym rowerze, pokonuje blisko trzydziestokilometrową trasę, rozwożąc przesyłki od domu do domu. Ale rutyna, zblazowanie, nuda, to wyrazy, na które w słowniku jego działań nie ma miejsca. Nie chce się poddać codziennej szarości.
Kiedy zrzuca służbowy mundur, zaczyna się jego prawdziwe życie. Jest poetą, kompozytorem, didżejem, fotografem # ARTYSTĄ. Na wskroś niezależnym.
Póki co, to jednak cały czas tylko hobby i być może skrywane gdzieś głęboko, na dnie ciężkich skórzanych toreb, wypełnionych kilogramami przesyłek, marzenie o wyjściu z podziemia. Staram się układać sobie życie w taki sposób, żebym to ja rozdawał karty, ale się staram tylko. A czy mi się uda? Zobaczymy, mówi bohater.
Jaguary chodzą po ulicach i czają się do skoku...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:56:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor