Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TECZKA

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna, Dyplom reżyserski magisterski, Dyplom operatorski
 • Barwny (negatyw: Kodak Vision 2 Expression 500T, Kodak EXR 100T), Dźwiek: Dolby Digital. 30 min

  Okres zdjęciowy: 15 maja - 2 czerwca 2006.
  Lokacje: Łódź.

Bohaterami filmu są dwaj starzy przyjaciele. Mają po 50 lat. Jeden z nich, Włodzimierz odkrywa, że jego kolega Stefan, przed 30 laty spreparował w milicji na niego donos, który uniemożliwił mu wyjazd na Zachód. Film rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych - współcześnie i w latach siedemdziesiątych, kiedy bohaterowie mają po dwadzieścia kilka lat. Dwudziestokilkuletni Stefan, wyższy oficer milicji zakochuje się w dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela Włodzimierza, muzyka jazzowego. Włodzimierz marzy o wyjeździe na Zachód, jest przekonany, że tylko tam będzie mógł zarobić na muzyce. Między nim a jego dziewczyną Magdaleną zaczyna się nie układać w związku. Magdalena tylko u Stefana potrafi znaleźć wsparcie, jakiego nie dostaje od Włodzimierza. Sprawa komplikuje się w momencie w którym Magdalena dowiaduje się, że jest z Włodzimierzem w ciąży. Prosi Stefana o pomoc. Daje mu wybór - albo będą razem i wychowają wspólnie dziecko jego przyjaciela, albo dzięki swoim wpływom w milicji, Stefan uniemożliwi Włodzimierzowi wydanie paszportu . Stefan preparuje dokumenty. Włodzimierz nie może już opuścić kraju. Wyrzuty sumienia u Stefana powodują, że pomaga Włodzimierzowi zapewnić środki na utrzymanie rodziny. Proteguje Włodzimierza do milicji, dzięki czemu może dostać mieszkanie. W 1976 roku, w czasie pacyfikacji demonstracji, Stefan widząc z jaką furią Włodzimierz bije demonstrantów podejmuje decyzję o odejściu z milicji. Współcześnie Włodzimierz jest komendantem policji, Stefan pracuje jako nauczyciel WF'u w szkole podstawowej. Magdalena ostrzega Stefana, że Włodzimierz będzie lustrowany. Tajemnica skrywana przez 30 lat wychodzi na jaw. Między przyjaciółmi dochodzi do konfrontacji i do przebaczenia.

Zwiastuny
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Konkurs ING Nationale-Nederlanden-Nagroda za najlepszy scenariusz filmu studenckiego
 • 2007
  Toruń (Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów")-Nagroda w Konkursie etiud studenckich
 • 2007
  Zielona Góra (Letni Festiwal Kino Niezależne "Filmowa Góra")-"Filmowy Pagórek" w konkursie etiud filmowych
 • 2007
  Sopot (Sopot Film Festival)-Nagroda dla Najlepszego Filmu Polskiego
2022.02.24 10:37:20
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego