Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRÓBA MARZEŃ

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 15 min

Bohaterkami są trzy dwunastoletnie dziewczyny ze wsi Wał, które grają w dziecięcej orkiestrze dętej. Film opowiada o delikatnych, dziecięcych marzeniach związanych z przyszłością, miłością, małżeństwem, ślubem i przyjaźnią. Bohaterki przygotowują się do występu pierwszego czerwca przed Sejmem w Warszawie. Do Sejmu na Dzień dziecka przyjeżdżają delegacje dziecięce z kraju a występ ma umilać innym oczekiwanie na wejście. Liczne próby orkiestry i wiejskie uroczystości doprowadzają je do finału w stolicy, która dla moich bohaterek jest miejscem, w którym są w stanie spełnić swoje marzenia. Finał okazuje się gorzki. Z powodu ważnych negocjacji w Sejmie zabrania się im zagrać. Kiedy delegacja polityków odjeżdża, mogą nareszcie wystąpić. Orkiestra gra marsza jednak już do pustych ścian Sejmu. Nikogo już nie ma. Ostatnie osoby wchodzą do środka, ekipa sprzątająca porządkuje plac. Warszawa i chłodny świat dorosłych negują ich marzenia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Warszawa (Warszawskie Alternatywy Filmowe)-Wyróżnienie
 • 2007
  Polanica Zdrój (Międzynarodowy Festiwal Filmowy POL-8 im. Józefa Milki)-Nagroda dla najlepszego filmu studenckiego
 • 2007
  Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka")-III Nagroda
 • 2008
  Rychnov nad Kneznou (Festiwal Filmowy)-II Nagroda
  w kategorii dokumentu
2022.05.21 06:54:21
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency