Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

A SONG FOR REBECCA

 • Tytuł polski: PIEŚŃ DLA REBEKI
 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Język:
  angielski
 • Barwny (negatyw: Kodak), Dźwięk: Dolby. 45 min

Młoda kobieta, Lora, po długiej nieobecności wraca do rodzinnego domu na małej wysepce. Powodem powrotu jest pogrzeb zmarłej samobójczą śmiercią przyjaciółki, Rebeki. Lora świadomie spóźnia się, wybierając późniejszy prom. Tym samym promem płynie grupka młodych mężczyzn, wracających z wieczoru kawalerskiego jednego z nich. Na wyspie Lora spotyka się z wyrzutami siostry Rebeki, Margaret: miała zaśpiewać dla Rebeki w czasie pogrzebu, zastąpiły ją inne dziewczęta, nie tak przecież bliskie zmarłej. W jedynym miejscowym barze odbywa się stypa, na której gromadzą się niemal wszyscy spośród 150 mieszkańców wysepki. Na stypę trafiają też młodzi uczestnicy kawalerskiego wieczoru - nie mają już powrotnego promu, muszą poczekać do następnego dnia. Lora śpiewa swoją pieśń dla Rebeki w barze, dla wszystkich zgromadzonych żałobników. Rozmowy z przyjaciółką Anna, Polką od lat mieszkającą na Wyspie, krótkie spotkanie z ojcem, starym Paddym, bratem Rebeki przypominają Lorze bolesną przeszłość, samobójczą śmierć matki, dziecięcą samotność mimo serdeczności ojca. Śmierć Rebeki wydaje się Lorze tyleż tragiczna, ile nieunikniona - Rebeka zawsze nosiła się z zamiarem samobójstwa. Po wyjściu z baru Lora spotyka jednego z młodych przybyszy, przyszłego pana młodego. Wydaje się, że łatwiej o bliskość między dwojgiem obcych sobie ludzi, których spotkanie jest tylko jednorazowym epizodem, którzy nic nie wiedzą o swojej przeszłości. Spędzona wspólnie noc, czego mimowolnym świadkiem jest Anna, obojgu - Lorze i obcemu przybyszowi - przynosi spokój, wyzwala ze złych wspomnień.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Brest (Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Nagroda
 • 2006
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Ofensiva")-Srebrna Iglica w kategorii filmów fabularnych
 • 2006
  Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest")-Wyróżnienie Honorowe
  w kategorii: najlepszy scenariusz
 • 2006
  Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest")-Wyróżnienie Honorowe
  w kategorii: najlepsza aktorka
  Gemma Doorly
 • 2007
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nagroda w kategorii: Najlepszy film
 • 2007
  Turek (Przegląd Studenckich Etiud Filmowych "Klaps")-Grand Prix
2022.05.21 06:53:45
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl