Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SIENA

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna, Ćwiczenie operatorskie
 • Barwny (negatyw: Kodak), 35 mm, kaszeta, 118 m, VHS, BETA. 4 min
 • Zobacz film w filmotece

Szymon Lenkowski mówi o swoim filmie: "Siena to odcień brązu. Mój film jest oparty na grze świateł, kadrów, barw. Jest w całości pozbawiony dialogów, jest opowiedziany za pomocą obrazów. Jest to historia przeżyć wewnętrznych reportera wojennego, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie. Jego próba ucieczki zostaje udaremniona. Zostaje schwytany. Sam pomysł polega na tym, że nie do końca wiadomo, czy oglądane przez nas wydarzenia rozgrywają się naprawdę. Chciałem dotknąć aspektu, który interesuje mnie odkąd usłyszałem o nim na wykładzie profesorów Korcelego i Zdorta na temat czasu płynącego w bok. Zainspirowało mnie to, że mogą być wydarzenia, które nie mają swojego pełnoprawnego brzmienia w rzeczywistości. Dzieją się niejako równolegle z rozgrywającą się akcją " [TVP, Pegaz, 8 maja 2003].
"W czasie krótszym niż strzał migawki aparatu, w bocznej odnodze czasu jest miejsce dla wydarzeń, których pragniemy najbardziej. Pomiędzy "chcieć" a "móc" powstaje nowy byt, ale czy taki układ jest trwały?"

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage")-"Srebrna Kijanka" w Konkursie Etiud Studenckich
2018.06.13 23:52:29
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency