Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZED ZMIERZCHEM

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1995
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 15 min

Odrzutowy samolot znika z radaru ekranu nawigacyjnego. Jednocześnie na pustyni, na d którą przelatywał, rodzi się dziecko. Nazajutrz zostaje ono znalezione przez oficera dowodzącego oddziałem poszukującego zaginiony samolot. Dwunastoletni Tomek, którego oficer zaadoptował, spotyka się ze swoją przyjaciółką Sylwią. Ponieważ ona wyjeżdża, postanawiają utrzymać ze sobą kontakt telepatyczny. Podczas próby Tomek odkrywa dar przewidywania przyszłych wydarzeń. Przewiduje śmierć Sylwii poprzez najechanie żółtego, sportowego samochodu. Wracając do domu Tomek w ostatniej chwili ratuje Sylwię przed nadjeżdżającą, czarną limuzyną. Kilkanaście lat później Tomasz jest pilotem wojskowej służby medycznej. Dostaje rozkaz przewozu serca do transplantacji na Bliski Wschód. Transport odbędzie się, jak tylko znajdzie się dawca. W domu Tomasz odczytuje z sekretarki wiadomość, że Sylwia, z którą długo się nie widział czeka na niego w Grand Hotelu. Tomasz udaje się tam natychmiast, lecz dowiaduje się na miejscu, że Sylwia na chwilę wyszła. Kiedy na nią czeka, odzywa się "pager". Zostawia wiadomość dla Sylwii i pędzi do bazy. Na lotnisku dowiaduje się, że serce znajdujące się w metalowym pojemniku należy do młodej kobiety, która została przejechana przez żółty, sportowy samochód. (autor)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1997
  Karlove Vary (Festiwal Filmowy)-Nagroda za najlepszy zestaw filmów szkolnych
2022.05.21 06:52:32
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych