Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZABAWA

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1960
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Czarno-biały, 35 mm, 280 m, 9 min

  Lokacje: autostrada "Berlinka".
 • Zobacz film w filmotece

Jest to studium kabotyństwa i niefrasobliwej lekkomyślności, gdyż nie bawią się tu dzieci, ale dorośli. Elegancka kobieta bawi się z eleganckim mężczyzną, który prowadzi szybki wóz. Jeszcze lepsza zabawa zaczyna się, gdy na pustej szosie pojawia się drugi zupełnie przeciętny samochód z tak samo przeciętną rodziną.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Opowiadanie Rogera Vaillanda
Opowiadanie
AutorRoger Vailland

Nagrody
schowaj

 • 1962
  Warszawa (Festiwal Etiud PWSFTviT)-nagroda za film fabularny
 • 1962
  Warszawa (Festiwal Etiud PWSFTviT)-Dyplom Honorowy
  za zdjęcia
2019.10.24 00:23:17
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor