Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JA TU RZĄDZĘ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1939
 • Premiera:
  1941. 12. 23
 • 2800 m, 97 min

  Lokacje: Warszawa (Las Bielański, Gnojna Góra, Rynek Starego Miasta, Tor Wyścigów Konnych na Służewcu).

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

"Ja tu rządzę" to komediofarsa wyprodukowana w roku 1939, która nie zdążyła wejść na ekrany przed wybuchem wojny. Niemiecki okupant dopuścił do jej premiery dopiero w grudniu 1941 roku. Głównym bohaterem filmu jest hrabia Józio Lulewicz, młodzieniec równie przystojny, co beztroski i rozmiłowany w hulankach. Pewnej nocy, wracając z nocnej "bibki" rozbija szybę w warsztacie szewskim na Starym Mieście. Nazajutrz rano udaje się na miejsce swego wybryku, by pokryć koszty strat, które spowodował. Przypadkiem dowiaduje się, że poszkodowany szewc Wirgiliusz Kopytkiewicz poszukuje praktykanta. Hrabia, pod przybranym nazwiskiem, zgłasza się do terminu. Chce w ten sposób wywołać skandal, by zrobić na złość matce. Ta bowiem nie zgadza się wyasygnować pieniędzy na teatr muzyczny, który planują założyć przyjaciele Józia. Zamiary rozwydrzonego hrabiego spalają jednak na panewce. Na przeszkodzie staje bowiem...miłość Lulewicza i Joasi - pięknej córki majstra Kopytkiewicza. By udaremnić mezalians matka Józia gotowa jest spełnić kaprys syna i dać fundusze potrzebne do założenia teatru. Czy to jednak wystarczy, by odmienić uczucia młodzieńca?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PANI MAJSTROWA
Dramat
AutorWincenty Rapacki (syn)
2022.05.21 06:58:49
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych